Trwa ładowanie...

Ibuprofen na chorobę Parkinsona

„Neurology Journal” donosi, iż regularne przyjmowanie leków stosowanych zazwyczaj w leczeniu bólu może zmniejszać ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona.

spis treści

1. Badanie właściwości ibuprofenu

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badanie, w którym uczestniczyło 135 tys. kobiet i mężczyzn. Osoby badane regularnie stosowały leki przeciwbólowe na bazie ibuprofenu. Z badań wynika, iż grupa przyjmująca ibuprofen wykazywała mniejszą skłonność do zapadania na chorobę Parkinsona w stosunku do osób, które leku tego nie stosowały regularnie. Następnym krokiem badań będą testy w kierunku porównania korzyści płynących ze stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych z ibuprofenem i ich potencjalnych efektów ubocznych.

Zobacz film: "Czy można się uchronić przed chorobą Parkinsona?"

2. Skutki uboczne niesteroidowych leków przeciwzapalnych

Regularne przyjmowanie dowolnego niesteroidowego leku przeciwzapalnego wiąże się z ryzykiem wystąpienia pewnych działań niepożądanych, takich jak na przykład krwawienie z układu pokarmowego. Badania wskazują również, iż stosowanie ibuprofenu przez kilka lat codziennie może zwiększyć ryzyko zawału serca. Z tego względu należy przeprowadzić dalsze badania, które pomogą ocenić, czy korzyści płynące z regularnego przyjmowania leków zawierających ibuprofen przewyższają ryzyko działań niepożądanych.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Następny artykuł: Implant nadzieją dla chorych na Parkinsona
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza