Trwa ładowanie...

Nie żyje 29-letni kulturysta Bostin Loyd. Na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące jego śmierci

 Karolina Rozmus
14.03.2022 18:24
Nie posłuchał zaleceń ojca. Młody kulturysta, Bostin Loyd, tragicznie umiera
Nie posłuchał zaleceń ojca. Młody kulturysta, Bostin Loyd, tragicznie umiera (Instagram)

Zmarł 29-letni kulturysta. Początkowo uznano, że przyczyną zgonu był zawał serca, ale autopsja wskazała, że to nie zawał odpowiadał za przedwczesną śmierci Bostina Loyda. Czy jego śmierci można było zapobiec? Niewykluczone, bo tę samą przypadłość miał jego ojciec, któremu udało się zapobiec najgorszemu dzięki zabiegowi chirurgicznemu.

spis treści

1. Kontrowersyjny kulturysta miał niewydolność nerek

25 lutego 2022 r. zmarł Bostin Loyd, 29-letni kulturysta z Florydy, trener personalny, a prywatnie narzeczony oraz ojciec. Loyd był kontrowersyjną postacią świata kulturystyki – nigdy nie ukrywał tego, że jest zwolennikiem stosowania sterydów anabolicznych oraz środków zwiększających wydajność organizmu. Jednak ich stosowanie w przypadku kulturysty okupione było wysoką ceną. W październiku 2020 roku zdiagnozowano u Loyda niewydolność nerek piątego stopnia wskutek stosowania peptydów. 22 lutego 2022 r. w mediach społecznościowych opublikował wpis na temat swojego stanu zdrowia.

Loyd przyznał, że jego stan jest nieoczekiwanie dobry, bo wciąż lekarze odsuwają od niego wizję dializ. Jednocześnie kulturysta przyznał, że wyniki jego badań systematycznie się pogarszają.

Zobacz film: "Niewydolność nerek w cukrzycy"

"Chciałbym nigdy nie być postawiony w takiej sytuacji, ale niestety popełniłem kilka błędów i teraz czas, by spróbować wylizać rany" – napisał Loyd.

Tę wypowiedź zakończyło jedno zdanie, które w świetle tragicznej śmierci Loyda wydaje się szczególnie istotne.

"Naprawdę liczę na cud, ale jestem gotów na wszystko, co życie mi rzuci!"

Loyd zmarł w wieku 29 lat
Loyd zmarł w wieku 29 lat (Facebook)

To był przedostatni wpis kulturysty na Facebooku. Trzy dni później już nie żył, ale to nie ciężka choroba nerek odebrała mu życie.

2. Czy Bostin Loyd miał zawał serca?

Nieoficjalnie mówiono, że Loyd zmarł z powodu zawału serca. Dave Palumbo, jego przyjaciel, postanowił zdementować te plotki. Obwieścił, że kulturysta zmarł z powodu rozwarstwienia aorty i pęknięcia głównej tętnicy.

- Wiem, że ludzie nie lubią, kiedy o tym mówię, ale wszyscy jesteśmy ofiarami własnej genetyki i naszych decyzji. Aorta Bostina uległa rozszczepieniu pod wysokim ciśnieniem – powiedział w rozmowie z mediami i dodał: "po prostu wykrwawiasz się wewnętrznie".

To Palumbo również ujawnił, że Loyd był obarczony wysokim ryzykiem zapadnięcia na tę chorobę.

- Jego ojciec miał zoperowaną chirurgicznie aortę, musiał to zrobić w przeciągu ostatnich pięciu lat. Wiem o tym, że on ostrzegał Bostina i zalecił mu wykonanie badania. No ale kto by pomyślał, że w takim wieku można mieć ten problem - przyznał Palumbo.

Pogrzeb kulturysty odbył się 12 marca, o czym poinformowali bliscy jego partnerki na jej profilu w mediach społecznościowych. Napisali również, że Arielle docenia okazywane jej wsparcie, ale jej stan psychiczny nie pozwala kobiecie na jakąkolwiek reakcję.

3. Rozwarstwienie aorty – czy może grozić?

Ściana tętnic składa się z kilku warstw. Gdy część ścian głównej tętnicy, czyli aorty, zostanie przerwana, krew dostaje się między warstwy ściany. Pod naporem krwi dochodzi do dalszego rozwarstwienia.

Na kolejnych etapach pojawia się niedokrwienie danego narządu, który w krew zaopatruje tętnica. Do tego pęknięcie rozwarstwionej ściany aorty może spowodować krwotok wewnętrzny.

Krwotok może prowadzić do wstrząsu, objawiającego się wysokim pulsem i niskim ciśnieniem krwi. To stan bezpośrednio zagrażający życiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze