Trwa ładowanie...

Objawy raka, które widać na skórze (WIDEO)

Zobacz film: "Objawy raka, które widać na skórze"

Nowotwory dają różne objawy, niekoniecznie widoczne na ciele. Są jednak symptomy, które widać gołym okiem.

Szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na znamiona, nagłe pojawienie się rumienia czy brodawek na skórze. Nie bez znaczenia jest też niespodziewany wzrost włosów na ciele.

Dlatego tak ważna jest systematyczna kontrola zmian na skórze. Obejrzyj wideo i zobacz, wobec jakich zmian skórnych nie możemy przejść obojętnie. Zmiany w obrębie znamion.

Jeżeli zauważyliśmy zmiany w kształcie, kolorze, wyglądzie brzegów czy rozmiarze znamienia to znak, że prawdopodobnie w organizmie rozwija się czerniak.

Brodawki łojotokowe na tułowiu, którym często towarzyszy im swędzenie, mogą być objawem raka piersi, płuc, trzustki lub nowotworu układu krwiotwórczego.

Plamy rumieniowe na piersiach, które pieką i swędzą. Tak może objawiać się rak skóry Pageta. Ze zmian skórnych może sączyć się wydzielina, z czasem mogą pojawić się krwawiące nadżerki.

Pęcherzowo-nadżerkowe zmiany na błonach śluzowych mogą pojawić się na dziąsłach, policzku, wargach, języku a nawet spojówkach.

Często są objawem guzków Castelmana, mięsaków, grasiczaków lub chłoniaka. Głębokie, bolesne owrzodzenia mogą świadczyć o szpiczaku, białaczce lub chłoniaku.

Wzrost długich, jasnych włosów na ciele. Na początku rosną na twarzy, później na całym ciele (oprócz stóp, dłoni i okolic narządów płciowych). Może to być symptom raka jelita, płuc, trzustki, pęcherza moczowego, mięsaka Ewinga czy ostrej białaczki.

Uwaga na raka:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.