Tabletka na męskie problemy
Ostatnio w Nicei miał miejsce Światowy Kongres Męskiego Zdrowia. Zaprezentowano na nim między innymi innowacyjną formę leku na zaburzenia erekcji, która została stworzona specjalnie z myślą o potrzebach mężczyzny.
1. Skala problemu zaburzeń erekcji
Wbrew powszechnemu przekonaniu problemy z erekcją nie dotyczą jedynie starszych mężczyzn. W rzeczywistości niemal każdy mężczyzna przynajmniej raz w życiu miał kłopoty w tej kwestii, a aż 16% męskiej populacji w wieku od 20 do 75 lat stale boryka się z trudnościami osiągnięcia wzwodu lub utrzymania go. Przyczyny tych zaburzeń mogą mieć naturę fizyczną lub psychologiczną. Prowadzeniu zdrowego życia seksualnego nie sprzyjają niektóre choroby, w tym cukrzyca i nadciśnienie, a także stres, przemęczenie, brak snu i depresja.
2. Mężczyzna a seks
Ogromną trudność sprawia mężczyznom przyznanie się, iż mają problem ze wzwodem. Obawiają się piętna impotencji i wstydzą się rozmawiać o swoim życiu seksualnym. Z tego właśnie powodu rzadko szukają pomocy u specjalisty. Na kongresie w Nicei przedstawiono wyniki badań, z których okazało się, iż mężczyźni oczekują od swoich lekarzy pytania o sferę seksualną, gdyż ułatwia im to rozmowę. Niestety, pytając o zdrowie pacjenta lekarze często pomijają sprawy seksu, a dla mężczyzny poruszenie tej kwestii jest zwykle zbyt wstydliwe.
3. Leki na zaburzenia erekcji
Na rynku dostępne są trzy różne preparaty wspomagające osiąganie wzwodu. Niestety nie są one doskonałe. Przyjmowanie ich może być nieco uciążliwe i krępujące dla mężczyzny. Często lek należy przyjąć w określonym czasie po posiłku i w określonym czasie przed stosunkiem. Oznacza to, że moment zbliżenia musi być dokładnie zaplanowany. Dodatkowo forma leku przypomina mężczyźnie, że ma problem. Zaprezentowany na kongresie lek ma być odpowiedzią na wszelkie sugestie i wątpliwości mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji. Z myślą o nich stworzono farmaceutyk, który działa już po 15-20 minutach od zastosowania. Tabletka rozpuszcza się na języku i wchłania w jamie ustnej, dzięki czemu nie ma konieczności planowania posiłków. Dodatkowo lek ma dyskretne opakowanie, przypominające elegancki wizytownik. Tabletka smakuje niczym miętówka. W Polsce będzie można ją kupić już na przełomie stycznia i lutego.
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.