Trwa ładowanie...

Wycofanie serii leku Flucinar N.

Avatar placeholder
04.01.2019 15:04
Wycofanie serii leku Flucinar N.
Wycofanie serii leku Flucinar N. (123rf.com)

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu serii leku Flucinar N. To maść używana w alergologii i dermatologii.

1. Decyzja o wycofaniu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny ogłosił, że wycofuje z obrotu na terenie całego kraju Flucinar N (0,25 mg+5mg)/g o numerze serii: 711146, z datą ważności: 11.2020. Podmiotem odpowiedzialnym za ten lek jest PharmaSwiss Česká republika s.r.o., Republika Czeska.

Substancjami czynnymi w tym leku są acetonid fluocynolonu i neomycyna.

GIF podjął decyzję o wycofaniu tej serii leku po tym, jak wpłynęła do niego informacja od przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego dotycząca wycofania wyżej opisanego leku ze względu na stwierdzenie wyniku poza specyfikacją w próbie referencyjnej, w zakresie zanieczyszczeń pochodzących od fluocinolonu acetonidu.

Zobacz film: "Chora tarczyca, a problemy skórne. Zobacz, na co zwrócić uwagę"

Decyzja GIFu ma rygor natychmiastowej wykonalności.

2. Lek dla alergików

Maść Flucinar N stosuje się przy stanach zapalnych skóry o podłożu łojotokowym i alergicznym oraz kontaktowym zapaleniu skóry.

Może być też używana przy liszaju pokrzywkowym, rumieniu wielopostaciowym, toczniu rumieniowatym, łuszczycy zadawnionej, liszaju płaskim.

Preparatu nie można stosować na rozległe zmiany skórne, szczególnie jeśli przebiegają z ubytkiem skóry. Nie można go stosować dłużej niż 14 dni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze