Dyrektorki, asystentki, a może nauczycielki – jakie kobiety zdradzają najczęściej?

Zdarza się, że nawet w związkach, które z pozoru wydają się być szczęśliwe, jeden z partnerów dopuszcza się zdrady. Na ogół przyjęło się, że to mężczyźni częściej zdradzają kobiety, jak się jednak okazuje, nie pozostają one im dłużne...

spis treści

1. Życie za krótkie na monogamię

Jak uchronić się przed zdradą?
Jak uchronić się przed zdradą? [9 zdjęć]

Większość mężczyzn nie zdradza z powodu tego, że ich miłość wygasła. Często chodzi o zróżnicowanie życia...

zobacz galerię

Zobacz film: "Rozpoznaj stan zdrowia psychicznego on-line"

Badania Daily Telegraph wykazują, że kobiety coraz częściej zdradzają swoich partnerów. Do zdrady dopuściło się 2 na 5 kobiet i tylko 3 na 10 panów. Aż 40 proc. zdradzających kobiet całowało się z innym mężczyzną w klubie, a prawie 25 proc. przyznało się do zdrady z kolegą z pracy. Połowa ankietowanych stwierdziła też, że imponują im różne sygnały wysyłane przez mężczyzn. Dla 10 proc. życie jest zbyt krótkie, aby spędzić je u boku jednego mężczyzny.

Jak się okazuje, w wir romansów rzucają się równie często gospodynie domowe, jak i kobiety, które mają stresującą pracę. Wśród nich są m.in. dyrektorki, asystentki biurowe, policjantki oraz nauczycielki. Pozamałżeński seks pomaga im rozładować negatywne emocje.

2. Dlaczego kobiety zdradzają?

Często decyzja o ślubie jest podejmowana przez kobietę pod wpływem silnych emocji i uczuć, przez co małżeństwa nie mają mocnych podstaw psychologicznych. Kiedy po pewnym czasie okazuje się, że związek jest daleki od ideału i znacznie odbiega od wcześniejszych wyobrażeń, kobieta zaczyna szukać „ratunku” w ramionach innego mężczyzny. W przypadku kobiet romanse nie ograniczają się często tylko do jednego skoku w bok, ale trwają zazwyczaj znacznie dłużej.

Czym kieruje się kobieta, zdradzając swojego partnera? Powodów może być wiele. Czasami jest to chęć ucieczki od monotonnego życia i zwykłe szukanie wrażeń. Niektóre z nich nie doświadczają dowodów uczuć, wsparcia czy szacunku ze strony swojego mężczyzny i mają nadzieję, że zapewni im to nowa relacja. W grę wchodzi również potrzeba zaspokojenia bliskości i kontaktu z drugą osobą, czego nie mogą oczekiwać od partnera.

Zdarzają się kobiety, dla których najważniejsza jest pozycja zawodowa ich wybranka. Jeżeli dotychczas to on zapewniał im dobrobyt, a sytuacja nagle ulega zmianie, coraz częściej zaczynają zwracać uwagę na innych mężczyzn, którzy mogą im zaimponować wysokim statusem materialnym. Wiele z nich narzeka na swoje życie seksualne, a zdrada ma być sposobem na przełamanie rutyny.

Następny artykuł: Kryzys wieku średniego u mężczyzn

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy