Najczęstsze przyczyny zdrady. Sprawdź, czy musisz się obawiać

"Nic na to nie wskazywało", "Ona częściej znikała", "On nie chciał ze mną rozmawiać". Dlaczego to przydarzyło się właśnie nam? No właśnie, dlaczego zdradzamy? Czemu decydujemy się wejść w związek z kimś innym, pomimo tego, że kochamy żonę lub męża, a nawet mamy dzieci? Sprawdźmy, co tak naprawdę kryje się za zdradą kobiet i mężczyzn.

Dlaczego on zdradza?

Według seksuologów znacznie częściej zdradzają panowie. Poznajmy przyczyny męskiej niewierności.

Zdrada kontrolowana. Czy jest możliwa?

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi...

Wyniki badań opublikowane w czasopiśmie "American Sociological Review" ukazują zaskakujący fakt – mężczyźni, którzy zarabiają mniej od swoich partnerek, częściej je zdradzają. Christin L. Munsch z Uniwersytetu w Connecticut twierdzi, że nikt nie lubi czuć się gorszy w związku, a zależność finansowa od drugiej osoby sprawia, że odczuwamy dyskomfort. Niestety, taką nierówność szczególnie źle znoszą mężczyźni i to oni częściej robią skok w bok.

Jeśli to partner więcej zarabia, prawdopodobieństwo, że zostanie zdradzony przez swoją kobietę wynosi około 5 procent. W odwrotnej sytuacji, kiedy to ona zarabia więcej, prawdopodobieństwo zdrady wynosi aż 15 procent. Różnica jest całkiem spora.

10 sposobów na podkręcenie twojego związku

Od czasu do czasu warto powrócić myślami do wspomnień z początkowego etapu związku. Uświadamiamy sobie wtedy, jakie cechy partnera w szczególności zwróciły...

Zaskakujące jest również to, że najwierniejsze są kobiety, które są jedynymi żywicielami rodziny. Niestety, w sytuacji, gdy partner w ogóle nie pracuje, kobiety cierpią na stany lękowe, bezsenność, są uległe w związku.

Wydawałoby się, że w takiej sytuacji rozwiązanie jest oczywiste – należy pozwolić, by mężczyzna zarabiał więcej. To jednak nie jest takie proste. Munsch wnioskuje, że jeżeli zarobki mężczyzny stanowią więcej niż 70 proc. całego domowego budżetu, wówczas ryzyko zdrady znów rośnie. Partner czuje, że jego kobieta jest całkowicie od niego zależna i nie odejdzie od niego. Poza tym może też szukać nowej „zdobyczy”, która zarabia więcej niż obecna partnerka.

Receptą na tę przyczynę zdrady jest równowaga w zarobkach. Dobrze, żeby zarówno mężczyzna jak i kobieta mieli stały dochód. Dzięki temu nie tylko podwyższy się ich standard życia, ale również nie będzie między nimi podziałów.

Piotruś Pan

Niektórzy mężczyźni to tak naprawdę duże dzieci. Ciągle szukają pobudzenia i przyjemności. Małżeństwo zaś nierzadko wiąże się z rutyną: praca, codzienne domowe obowiązki, ci sami ludzie dookoła. W takiej sytuacji nasz Piotruś Pan będzie szukał nowych doznań, a seks bez zobowiązań to doskonała forma rozrywki. Przygodne zbliżenia nie są w jego mniemaniu zdradą. To po prostu sposób na nudę.

Takie postępowanie można zaobserwować u mężczyzn, którzy przez całe życie mieli wszystko podane na tacy, sięgali po przyjemność, nie patrząc na konsekwencje, np. typ – ukochany synek mamusi.

Bo czuję się lepszy...

Mężczyźni podobnie jak kobiety zmagają się z wieloma kompleksami. Wielu panów ma niskie poczucie własnej wartości, a do tego czują, że są niedoceniani w związku. Receptą na męskie kompleksy jest dla niektórych zdrada. Mężczyzna otrzymuje wówczas tak ważną dla niego aprobatę, a do tego czułość i uwagę.

Zdrada może być także sposobem na zrekompensowanie sobie życiowych porażek. Strata pracy, problemy mieszkaniowe, niespłacony kredyt – te i podobne sytuacje sprawiają, że panowie tracą grunt pod nogami. Mężczyzna czuje się przez chwilę gorszy i w tym momencie przychodzi pokusa, by w jakiś sposób poprawić sobie samopoczucie.

Ja jestem macho...

Kilkanaście lat stażu małżeńskiego, prawie dorosłe dzieci... a on zdradza. Dlaczego? Powodem może być kryzys wieku średniego. Mężczyzna kończy czterdziestkę i zaczyna z lękiem patrzeć na czekającą go starość. Wydaje się, że wszystko już przeżył. Sposobem na zatrzymanie młodzieńczej energii może być skok w bok. W ten sposób mężczyzna udowadnia sobie i innym, że jeszcze na wiele go stać. Oczywiście, im kobieta jest młodsza, tym lepiej. Jest ona dla mężczyzny swoistym eliksirem młodości.

Symptom choroby

Liczne zdrady mogą być również symptomem choroby – seksoholizmu. Mężczyzna jest uzależniony od częstych kontaktów seksualnych i jedna partnerka to dla niego stanowczo za mało. Dlatego wciąż szuka nowych zdobyczy.

Seksoholizm to uzależnienie, które wymaga leczenia. Współżycie seksualne działa na mężczyznę, jak na niektórych inne używki, np. narkotyki lub alkohol.

10 wyjątkowych zalet małżeństwa

Od tej pory to, co było „twoje”, staje się „wasze”. Teraz będziecie wspólnie podejmować zarówno te ważne, jak i mniej ważne decyzje. We dwójkę będzie to...

Problemy w sypialni

Jest to problem, o którym często małżonkowie boją się rozmawiać. Tymczasem brak satysfakcji seksualnej to przyczyna wielu męskich zdrad. Panowie nie czują się dobrze w „tych sprawach” i szukają spełnienia u kogoś innego.

Pamiętajmy też, że problemy w sypialni mogą mieć drugie dno. Częste kłótnie małżeńskie, brak zrozumienia, za mało czułości na co dzień – to wszystko może przełożyć się na jakość seksu.

Wygląd też ma znaczenie...

Powyższe czynniki to najczęstsze powody zdrady. Zazwyczaj za cudzołóstwem stoją głębokie problemy, z którymi można poradzić sobie tylko podczas terapii. Wygląd kochanki to drugorzędna sprawa, choć na pewno nie bez znaczenia. Okazuje się bowiem, że mężczyźni, którzy zdradzają, często wybierają kobiety, które mają dłuższe włosy niż ich stałe partnerki.

Dlaczego ona zdradza?

Wiemy już, dlaczego zdradzają mężczyźni. Dowiedzmy się teraz, jakie są przyczyny kobiecej zdrady.

Za mało czułości

"On mi nie mówi, nie pokazuje, że mnie kocha..." – tak często zwierzają się kobiety swoim przyjaciółkom. Męska odpowiedź? Skoro powiedziałem raz, że kocham i nie odwołałem, to znaczy, że nadal coś czuję. „Zimny związek” to jedna z najczęstszych przyczyn zdrad kobiet.

Panie bardziej niż mężczyźni potrzebują czułości, przytulania, pocałunków. Jeśli nie otrzymują spełnienia emocjonalnego w małżeństwie, to szukają go poza stałym związkiem.

Brak komplementów

Oprócz tego, że kobieta chce czuć się kochana, to również pragnie być doceniana. Potrzebuje komplementów jak powietrza czy wody. Tymczasem z biegiem lat partner coraz rzadziej mówi miłe rzeczy. Częściej zdarza mu się coś skrytykować. Jakby tego było mało, wspomni czasem o ładnej sąsiadce czy długonogiej koleżance z pracy. Efekt? Kobieta szuka kogoś, kto poprawi jej samoocenę i podniesie poczucie własnej wartości.

Zakompleksienie partnerów to niestety częsta przyczyna zdrady – zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Dlatego warto o tym rozmawiać, mówić o swoich emocjonalnych potrzebach.

Zamienię ciebie na lepszy model...

Zamienię, bo stary model już mi się znudził. Rutyna w związku dopada również panie. Każdy dzień wygląda tak samo, nawet seks nie jest już tak ekscytujący. Co w takiej sytuacji? Pora rozpocząć polowanie. Niestety, wiele kobiet właśnie w taki sposób chce zwalczyć znudzenie w związku.

Poza tym kobiety chcą wiedzieć, jak wygląda relacja z kimś innym. Dotyczy to szczególnie pań, które miały tylko jednego partnera w życiu. Szukają one nowych wrażeń, bo czują, że coś je ominęło. Pragną poczuć, jak to jest mieć wielu adoratorów. Stąd pokusa wejścia w związki pozamałżeńskie.

Zemsta jest słodka

Kobieta może być delikatna, kochana, cierpliwa... do czasu, aż ktoś nadepnie jej na odcisk. Wtedy może wpaść w szał i robić rzeczy, których nikt by się po niej nie spodziewał. Niektóre panie są bardzo wrażliwe, jeśli chodzi o kwestię wierności (widać to np. w filmie Zaginiona dziewczyna). Dlatego jeśli dowiadują się o zdradzie partnera, chcą się zemścić i robią dokładnie to samo. Niestety, taki sposób zrekompensowania krzywd nie przynosi ulgi na długo, ale rodzi zazwyczaj kolejne problemy. Zdrada męża bardzo boli, ale zemsta tak naprawdę nie osłodzi rozczarowania.

Różne są przyczyny zdrady kobiety i mężczyzny, ale rozwiązanie wszystkich problemów może być jedno: szczera rozmowa. Jeśli wcześniej zakomunikujemy partnerowi, dlaczego jest nam źle w związku, czego tak naprawdę potrzebujemy, to dzięki temu unikniemy wielu rozczarowań. Duszenie w sobie pretensji nie poprawia sytuacji, ale jest jak tykająca bomba, która może wybuchnąć w niespodziwanym momencie i zniszczyć wszystko wokół.

Komentarze (54)
~CZARUJĄCY PRYMITYW Z BAGIEN
~CZARUJĄCY PRYMITYW Z BAGIEN 3 miesiące temu

DLACZEGO JEŚLI KOBIETA LEŻY Z KOCHANKIEM W HOTELOWYM POKOJU I TRZYMA JEGO PENISA W USTACH TO WSZYSCY WOKÓŁ SĄ WINNI CAŁY ŚWIAT JEST JEST WINNY TEJ SYTUACJI LECZ NIE ONA POKRĘCONA PSYCHIKA TYCH JEDNOSTEK KAŻE MI WYSNUĆ ŚMIAŁĄ TEZĘ ŻE KOBIETA NIE JEST W STANIE PRZEWIDZIEĆ DŁUGOFALOWYCH KONSEKWENCJI SWOICH NIECNYCH CZYNÓW A CO ZA TYM IDZIE RUJNUJĄ NIE TYLKO WŁASNE ŻYCIE ALE TEŻ ŻYCIE INNYM.DZISIEJSZA KOBIETA MAŁO DAJE OD SIEBIE ALE ZA TO BARDZIEJ JEST NASTAWIONA ABY BRAĆ OT TAKI FEMI- KONSUMPCJONIZM ALE MOJE DROGIE TO JEST KWADRATURA KOŁA SKORO WY MAŁO DAJECIE OD SIEBIE TO FACET RÓWNIEŻ I PRZESTAJE BYĆ JAK SZWAJCARSKI SCYZORYK DO WSZYSTKIEGO ZACZYNA POSTĘPOWAĆ DOKŁADNIE JAK WY WIĘC NASTĘPNYM RAZEM JAK ZACZNIECIE WYOLBRZYMIAĆ PROBLEM BO KTOŚ ZNOWU NIE WYCZYTAŁ W MYŚLACH WASZEJ INTENCJI A SAME WPROWADZAŁYŚCIE TEGO KOGOŚ W BŁĄD MÓWIĄC NIE A MYŚLĄC TAK ZASTANÓWCIE SIĘ NAD PRZYJMOWANIEM LEKÓW BYŚCIE WIEDZIAŁY ŻE NIE TO NIE A TAK TO TAK I ŻE LUDZIE ZAZWYCZAJ NIE OGARNIAJĄ TELEPATII

Odpowiedz
~Joyce
~Joyce ponad rok temu

Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej? It Takes kredyt do spłacenia rachunki? Obecnie oferujemy kredyty edukacyjne, kredyty biznesowe, kredyty mieszkaniowe, kredyty rolnicze, kredyty osobiste, kredyty samochodowe, itp, jeśli trzeba wyrażają swoje zainteresowanie na kredyt, tak, że możemy wysłać więcej informacji do ciebie. Kontakt mailowy joycerolandloancompany@gmail.com

Odpowiedz
~marian
~marian ponad rok temu

Ja nie kumam...Od kiedy to jedna osoba w związku jest dysponentem(właścicielem) ciała drugiej osoby z tego związku i vice versa To po pierwsze A po drugie...Jeśli w anonimowych ankietach do uprawiania seksu z osobą z poza związku przyznaje się około 55% i kobiet i mężczyzn to z monogamią jest coś nie halo raczej ps kocham moją partnerkę życiową i każde z nas dobrowolnie we własnym imieniu pilnuje swojego,że tak powiem, tyłka albo razem pilnujemy jakiegoś innego...zdrada jest wtedy kiedy kłamiesz, poniżasz, oszukujesz sam siebie, co innego myślisz i mówisz i robisz, kiedy nie iteresuje Cię jaki jest świat, gdy nie szanujesz swoich dzieci albo donosisz na policje...

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Zdrada
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Zdrada
Zdrada

Zdrada fizyczna

Zdrada fizyczna

Zdrada fizyczna i emocjonalna jest tak samo bolesna. Przed wybaczeniem zdrady należy zastanowić się, czy ratowanie związku jest możliwe.

Zdrada

Jak wybaczyć zdradę?

Bycie w związku to nie tylko same miłe chwile. Chyba najgorszym, co może nas spotkać w związku, jest zdrada, niewierność partnera. Natomiast zdrada (...) małżeńska jest wyjątkowo trudną sytuacją, zarówno dla kobiety,...

Zdrada

Szpiegująca uwodzicielka

Monika ma 26 lat, figurę modelki i burzę złotych loków. Pracuje w biurze detektywistycznym. Działa na zlecenie narzeczonych, żon, podejrzliwych teściów albo siostry panny młodej. Jej celem są mężczyźni, których poddaje się testowi wierności. O sobie mówi...

Zdrada

Dlaczego zdradzamy swoich partnerów?

Dlaczego zdradzamy swoich partnerów?

do zdrad w związkach szczęśliwych, w których partnerzy są ze sobą związani emocjonalnie i spełniają się w życiu. Kiedy jednak w związku (...) zdradą? Doktor Sue Johnson prowadziła przez ostatnie dziesięciolecia badania,...

Zdrada

Gdy partner zdradza...

Gdy partner zdradza...

Często po zdradzie męża pojawia się żal, smutek, szok, łzy, rozczarowanie, poczucie niesprawiedliwości oraz chęć dokonania zemsty na współmałżonku (...) , którego wiele par, niestety, nie potrafi przetrwać. Nawet najbardziej zgrane, idealne...

Zdrada

Kryzys wieku średniego u mężczyzn

Kryzys wieku średniego u mężczyzn

o zdradzie stałej partnerki. Niestety, kryzys wieku średniego może dotknąć każdego mężczyznę, niezależnie od kondycji, pozycji społecznej czy statusu (...) , romans i zdrada w związku, obsesyjne zainteresowanie młodszymi...

Zdrada

Dowiedz się, dlaczego kobiety zdradzają

Dowiedz się, dlaczego kobiety zdradzają

Dlaczego kobiety zdradzają? Zazwyczaj to skłonność mężczyzn do zdrady przyciąga większość naszej uwagi, ale kobiety również nie są na nią odporne (...) . Ważne jest, aby zrozumieć powody zdrady kobiety oraz powody, którymi...

Zdrada

Jak przetrwać kryzys wieku średniego?

Kryzys wieku średniego dotyka wielu mężczyzn. Nawet panowie żyjący w udanych związkach są narażeni na desperackie próby zatrzymania czasu. Wiek średni u mężczyzn to trudny czas dla partnerek. Niejedno małżeństwo rozpadło się po tym, jak mężczyzna postanowił...

Zdrada

Jakie są najczęstsze przyczyny zdrady?

Jakie są najczęstsze przyczyny zdrady?

jest aspekt psychologiczny. Jasne jest jedno - zdrada boli i pozostawia trwały ślad w naszej psychice. Jakie są jej najczęstsze przyczyny? Brak (...) też ich zaspokojenia poszukuje poza związkiem. Nawet, gdy nie dochodzi do zdrady,...