Fundacja Przeciwko Leukemii

Fundacja powstała w 2000 r. z pilnej potrzeby niesienia pomocy chorym i od tej pory robi wszystko, aby ratować ich życie. Chorzy i ich rodziny otrzymują w Fundacji wszechstronne wsparcie: od fachowej pomocy w wyborze kliniki, poprzez pomoc finansową i wsparcie psychologiczne. Celem nadrzędnym Fundacji jest propagowanie wiedzy na temat chorób hematologicznych oraz ich leczenia. Wspieramy ponadto ośrodki medyczne przygotowujące i wykonujące zabiegi przeszczepiania szpiku kostnego.

Czy zajmuje się Zabieg przeszczepienia szpiku?

Fundacja Przeciwko Leukemii

W czasie zabiegu choremu zostanie zaaplikowany preparat komórki regenerujący układ krwionośny.

Fundacja pragnie zwiększyć szanse chorych, w tym dzieci i młodzieży, na znalezienie najlepszego dawcy szpiku. W tym celu prowadzimy rejestr dawców szpiku, który stale się powiększa dzięki rekrutacji dawców o jak najbardziej zróżnicowanych antygenach zgodności tkankowej.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

Naszym zadaniem jest propagowanie wiedzy na temat chorób hematologicznych i ich leczenia, a szczególnie przeszczepu szpiku kostnego. Z Fundacją Przeciwko Leukemii związani są ludzie, którzy zetknęli się bezpośrednio z nowotworami krwi. Ludzie, którzy dzięki przeszczepowi otrzymali drugie życie, tacy którzy podzielili się szpikiem oraz rodziny osób, których ta choroba dotknęła.

Fundacja Przeciwko Leukemii jest organizacją pozarządową, bez żadnych dotacji ze strony Państwa, prowadząca wyłącznie nieodpłatną działalność. Utrzymujemy się z własnych środków pozyskanych od darczyńców i z 1% podatków przekazanych na naszą działalność.

Od 21 maja 2004 r. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego. KRS: 0000191578

Jeśli ktoś z Państwa lub Państwa bliskich cierpi na chorobę nowotworową krwi i nie wie gdzie szukać pomocy, zapraszamy do kontaktu z nami. Osoby i wolontariusze (kilkoro z nich jest po przeszczepach) pomogą w zmaganiach z tą jakże groźną chorobą.

Więcej informacji o Fundacji znajdziecie Państwo na stronie www.leukemia.pl

Jeśli ktoś z Was chciałby wesprzeć nasze działania, również finansowo, prosimy o wpłaty:
Nr konta: 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182

Kontakt do Fundacji:
Fundacja Przeciwko Leukemii
Ul. Morcinka 5/19 01-496 Warszawa
Tel: 22 666 44 33, 22 666 44 33 Fax: 22 638 44 52
e-mail: leukemia@leukemia.pl

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Białaczka - objawy, rodzaje, leczenie
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Białaczka - objawy, rodzaje, leczenie
Białaczka - objawy, rodzaje, leczenie

Zostać dawcą

Zostać dawcą

Fundacji Przeciwko Leukemii opowiada, czy rzeczywiście jest się czego obawiać. abcZdrowie.pl: Pani Moniko, czy Polacy chętnie rejestrują się jako dawcy? Monika Sankowska: Prawdę mówiąc, średnio chętnie....

Ból głowy - przyczyny, objawy, rodzaje, leczenie

Leki przeciwko bólowi głowy

Leki przeciwko bólowi głowy

Leki na ból głowy Z bólem głowy można walczyć metodą farmakologiczną, tylko które środki przeciwbólowe są najlepsze i nie spowodują uszkodzeń w organizmie?