Trwa ładowanie...

Lekarze postawili błędną diagnozę. Okazało się, że mężczyzna ma raka

Avatar placeholder
15.11.2021 14:01
Lekarze postawili błędną diagnozę. Okazało się, że mężczyzna ma raka
Lekarze postawili błędną diagnozę. Okazało się, że mężczyzna ma raka (Instagram)

20-letni Brandon Hackett był stałym bywalcem siłowni do dnia, kiedy zaczęły boleć go plecy. Lekarz stwierdził, że jest to efekt nadciągniętych mięśni i przepisał jedynie leki przeciwbólowe. Niestety objawy nasilały się, a po wykonaniu wszystkich badań okazało się, że chłopak ma guza na kręgosłupie.

spis treści

1. Mężczyzna skarżył się na ból pleców

Kiedy ból pleców stał się nie do zniesienia, Brandon poszedł do lekarza, aby sprawdzić stan swojego zdrowia. Medyk stwierdził, że mięśnie mężczyzny były nadciągnięte - wypisał receptę na środki przeciwbólowe i odesłał do domu.

Niestety objawy nasilały się. Pewnego dnia Brandon obudził się i poczuł drętwienie nóg. Matka zawiozła go na ostry dyżur. Następnego dnia Brandon został poddany badaniu rezonansem magnetycznym. Skany pokazały, że mężczyzna ma guza na kręgosłupie. Został przeniesiony do Sheffield Northern General Hospital w celu przeprowadzenia pilnej operacji.

Zobacz film: "Smog negatywnie wpływa na przebieg COVID-19"
Brandon Hackett
Brandon Hackett (Instagram)

2. U mężczyzny zdiagnozowano mięsaka

Lekarze po przeprowadzeniu operacji stwierdzili, że Brandon choruje na raka. Na początku medykom wydawało się, że mężczyzna cierpi na chłoniaka nieziarniczego lub chłoniaka Hodgkina. Powiedzieli, że nowotwór jest wyleczalny. Niestety tydzień później poinformowali rodzinę, że postawili błędną diagnozę. Lekarze przyznali, że tak naprawdę nie wiedzą, na jaki typ nowotworu choruje Brandon. W związku z tym mężczyzna nie mógł rozpocząć chemioterapii.

Specjaliści w Royal Orthopaedic Hospital w Birmingham stwierdzili, że Brandon może chorować na mięsaka Ewinga. Kilka tygodni temu diagnoza została potwierdzona.

Guz Ewinga (mięsak Ewinga) to złośliwy nowotwór kości, który najczęściej występuje u osób przed 25. rokiem życia. Mięsak ten może rozwijać się w dowolnym miejscu ciała, ale najczęściej rozpoczyna się w kościach. Rozwija się przede wszystkim w kości udowej, czasem też w piszczelowej, ale także w kości ramiennej, miednicy i kręgosłupie.

Nowotwór ten dotyczy przeważnie mężczyzn rasy białej, rzadko pojawia się wśród rasy żółtej lub czarnej. Generalnie nie pojawia się u osób po 30. roku życia, ale zdarzają się pojedyncze przypadki.

Etiologia powstawania nowotworu nie jest znana. Podejrzewa się, że jego rozwój może być związany z etapem szybkiego wzrostu kości. Wyjaśniałoby to bardzo dużą częstotliwość występowania guza w młodym wieku. Objawy mięsaka Ewinga mogą być różne, w zależności od miejsca, gdzie zdiagnozowano guz Ewinga.

Przede wszystkim pojawia się okresowy ból kości, w późniejszym czasie już nieprzerwany. Występuje także wrażliwość na dotyk w miejscu guza oraz może pojawić się obrzęk w tym obszarze. Ze względu na to, że nowotwór osłabia kość, zdarza się, że dochodzi do patologicznych złamań w wyniku niezbyt groźnego upadku czy urazu.

Pełne wyleczenie w przypadku wcześnie rozpoczętej terapii może sięgać nawet 65 proc. pacjentów.

Brandon Hackett
Brandon Hackett (Instagram)

3. Nastolatek porusza się na wózku inwalidzkim

Brandon został poddany operacji, podczas której usunięto część guza, który uciskał nerwy w jego kręgosłupie. Mężczyzna odzyskał czucie w nogach. Lekarz poinformował go, że guz odrasta, ponieważ jest agresywny.

"Brandon po upływie pięciu tygodni znowu zaczął tracić czucie w nogach. Przestał chodzić o własnych siłach" - twierdzi matka mężczyzny.

Aktualnie mężczyzna porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Jest sfrustrowany tym, że nie może normalnie funkcjonować. Brandon poddał się chemioterapii, której celem jest zmniejszenie masy guza. Z tego powodu stracił trochę włosów.

"Choroba została zdiagnozowana we wczesnym stadium. Nic nie wskazuje na to, żeby były jakieś przerzuty" - mówi matka chorego.

Brandon Hackett
Brandon Hackett (Instagram)

Rodzina Brandona zbiera pieniądze, aby przystosować jego dom do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Każdy może w tym celu przekazać darowiznę za pomocą strony GoFundMe. Efekty leczenia Brandona można śledzić na jego Instagramie i TikToku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze