Trwa ładowanie...

Objawy chorób trzustki (WIDEO)

Zobacz film: "Objawy chorób trzustki"

Trzustka jest niezbędnym organem, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Wytwarza ona potrzebne enzymy i hormony, które pomagają w trawieniu pokarmu, między innymi insulinę i glukagon. W przypadku zaburzenia jej pracy możemy być narażeni na poważne problemy zdrowotne.

Jakie symptomy powiedzą nam, że z naszą trzustką jest problem? Przede wszystkim dolegliwości bólowe. Kłopoty z trzustką często objawiają się poprzez palący ból odczuwany po lewej stronie ciała, w okolicy żeber. Nasila się po jedzeniu i piciu, może się utrzymywać przez kilka kolejnych dni.

Ból nasila się także na skutek leżenia na wznak, ponieważ wówczas trzustka jest mocno ściśnięta.

Kolejnym sygnałem alarmowym wskazującym na to, że z trzustką dzieje się coś złego, jest wysoka gorączka. Pojawia się zwykle przy okazji zapalenia trzustki. Niestety wysoka temperatura towarzyszy wielu schorzeniom i chorobom i zwykle jest bagatelizowana.

W przypadku chorób trzustki bardzo często pojawiają się także nudności i wymioty. Dzieje się tak dlatego, że kiedy trzustka nie pracuje prawidłowo, problemy ma także układ trawienny. To także może wskazywać na obecność stanu zapalnego.

Chora trzustka może objawiać się także silnym bólem głowy. Są one nagłe i silne, może towarzyszyć im zmęczenie, drażliwość, irytacja i kłopoty z koncentracją.

Przez to, że nieprawidłowa praca trzustki może wywoływać problemy żołądkowe. Z tego też powodu chorobom trzustki często towarzyszy nagła utrata wagi. Pokarm nie jest odpowiednio trawiony, a wartości odżywcze nie wchłaniają się we właściwy sposób.

Nieoczywistym objawem chorób trzustki jest także częstoskurcz. Pojawia się, ponieważ narząd ten oddziałuje na wiele innych elementów organizmu. Częstoskurcz może skutkować zaburzeniami rytmy serca, dusznościami i przyspieszonym oddechem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza