Trwa ładowanie...

Zalety iniekcji hormonalnej

Czy to możliwe, żeby jeden zastrzyk antykoncepcyjny podawany co trzy miesiące stanowił skuteczną metodę kontroli płodności? Warto poznać zalety tego rodzaju antykoncepcji hormonalnej i skonfrotować je z dotychczas stosowanymi prezerwatywami czy pigułkami antykoncepcyjnymi. Jak w przypadku każdej nowości, zastrzyki hormonalne prowokują wiele pytań, na które są jednak optymistyczne odpowiedzi.

Zobacz film: "Osobowość seksualna"

1. Antykoncepcja hormonalna w formie zastrzyków

Antykoncepcja - zdjęcia
Antykoncepcja - zdjęcia [2 zdjęcia]

Prezerwatywa jest środkiem antykoncepcji mechanicznej, który oprócz ochrony przed ciążą może zmniejszyć...

zobacz galerię

Jeden zastrzyk raz na 3 miesiące to niezwykłe udogodnienie w porównaniu z koniecznością regularnej, codziennej antykoncepcji doustnej czy stosowaniem niezbyt wygodnych prezerwatyw.

Czy jedynie 1 ml leku zapewnia skuteczną ochronę przed ciążą? Jak się okazuje, tak. Nigdy dotąd antykoncepcja hormonalna nie była tak prosta i tak skuteczna.

Skuteczność antykoncepcji w strzykawce to niemal 100% ochrony przed niechcianą ciążą. Zastrzyki antykoncepcyjne to metoda niekłopotliwa, wygodna i stosunkowo tania. Kobiety ceniące sobie komfort (nie trzeba pamiętać o codziennym łykaniu pigułek) i bezpieczeństwo (wskaźnik Pearla wynosi od 0,2 do 0,5), powinny być usatysfakcjonowane. Lekarze ginekolodzy zalecają zastrzyki szczególnie kobietom karmiącym piersią, ponieważ nie zawierają one estrogenu, który hamuje laktację, dzięki czemu ta forma antykoncepcji nie wpływa na jakość, ani ilość pokarmu. Zastrzyk jest również doskonałą opcją dla pań, które z różnych względów nie mogą stosować tradycyjnych pigułek – np. z powodu schorzeń wątroby, palenia papierosów czy chorób nowotworowych.

2. Plusy zastrzyków antykoncepcyjnych

Jak podkreśla wiele kobiet stosujących tę metodę antykoncepcji, zastrzyki antykoncepcyjne są według nich jednym z najwygodniejszych i najskuteczniejszych sposobów zapobiegania ciąży.

Jeden bezbolesny zastrzyk antykoncepcyjny chroni bowiem przed ciążą przez 3 miesiące, bez konieczności codziennego łykania pigułek czy sięgania po doraźną antykoncepcję przed stosunkiem.

Jednocześnie u większości kobiet po podaniu zastrzyku zmniejszyły się lub ustały całkowicie dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego oraz dolegliwości związane z krwawieniami, a nawet ryzykiem niedokrwistości. Dla wielu kobiet fakt, że często po zastosowaniu zastrzyku hormonalnego krwawienie miesięczne zanika, jest ogromną zaletą, która umożliwia pełną swobodę i komfort w każdych okolicznościach – podczas podróży czy uprawiania sportu. Dodatkowo zastrzyk ten chroni kobiety przed rakiem jajników i endometriozą oraz nie obciąża układu pokarmowego i wątroby. Nie zawiera estrogenu, więc jest najwygodniejszą z metod antykoncepcji dla młodych karmiących mam.

Hormonalne metody antykoncepcji w postaci zastrzyków antykoncepcyjnych oznaczają wysoką skuteczność środków antykoncepcyjnych.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.