Czego nie powinniśmy jeść przy nadciśnieniu? (WIDEO)

Nadciśnienie to choroba cywilizacyjna. Objawia się m.in. kołataniem serca, zawrotami i bólem głowy. Ponadto osoby borykające się z wysokim ciśnieniem krwi mogą mieć problemy ze snem. Jeżeli nie podejmą leczenia tego schorzenia, może ono doprowadzić do uszkodzenia wzroku, serca i mózgu. Wówczas ryzyko zawału i udaru rośnie.

Przyczyną nadciśnienia jest brak aktywności fizycznej i nałóg papierosowy. Inny czynnik, który ma wpływ na jego rozwój, to problemy z masą ciała - nadwaga i otyłość. Powodem wzrostu ciśnienia krwi jest też nadmiar sodu w posiłkach. W jakich produktach występuje ten składnik mineralny? Których artykułów spożywczych powinny unikać osoby z nadciśnieniem? Odpowiedź w filmie.

Przeczytaj też:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy