Trwa ładowanie...

Hascosept – skład i właściwości, stosowanie, postać, przeciwwskazania, skutki uboczne

Hascosept jest lekiem stosowanym w stanie zapalnym zarówno jamy ustnej jak i gardła. Jest zalecany przy wystąpieniu zakażeń bakteryjnych oraz wirusowych. Hascosept stosuje się również po zabiegach operacyjnych. Ma także działanie przeciwobrzękowe, znieczulające oraz odkażające. Zawarta w nim benzydamina posiada szerokie spectrum właściwości.

spis treści

1. Hascosept – skład i właściwości

Hascosept zawiera substancję czynną – benzydaminę. W roztworze do stosowania w jamie ustnej dodatkowo występuje: żółcień chinolinowa, błękit patentowy, glicerol, aromat miętowy, 96% etanolu, sacharyna, sodu wodorowęglan, polisorbat 20, metylu parahydroksybenzoesan i woda oczyszczona. Substancja czynna leku Hascosept ma wielokierunkowe działanie.

Zobacz film: "Zaraźliwe choroby"

Benzydamina posiada cztery kluczowe właściwości:

  • przeciwzapalne – hamuje syntezę prostaglandyn oraz stabilizuje błony komórkowe i lizosomalne,
  • przeciwobrzękowe – zmniejsza obrzęk i przepuszczalność naczyń,
  • odkażające – stosowana miejscowo ma działanie odkażające,
  • znieczulające – zmniejsza ból, który towarzyszy reakcji zapalnej.

2. Hascosept – stosowanie

Wskazuje się stosowanie leku Hascosept w leczeniu objawów takich jak obrzęk, zaczerwienienie czy ból, które są ściśle związane ze stanem zapalnym gardła i jamy ustnej. Hascosept jest zalecany przy zakażeniach bakteryjnych i wirusowych.

AH1N1 - jak się ustrzec przed zakażeniem? (WIDEO)
AH1N1 - jak się ustrzec przed zakażeniem? (WIDEO)

W przypadku chorób pandemicznych bardzo ważna jest odpowiednia profilaktyka, która ma za zadanie zapobiegać

zobacz galerię

Poleca się stosowanie tego preparatu również w stanach zapalnych po zabiegach operacyjnych. Hascosept jest zlecany przez stomatologów w chorobach przyzębia i paradontozie oraz przez laryngologów.

3. Hascosept – postać

Hascosept jest dostępny w różnych postaciach. Jako aerozol to doskonały preparat przeznaczony zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Jego opakowanie wystarcza na 9 dni stosowania. Hascosept w aerozolu o pojemności 30 ml kosztuje ok. 13-20 zł.

Producent produktu poleca również Hascosept Forte w leczeniu zapalenia błoń śluzowych po radioterapii czy w zakażeniach wirusowych i bakteryjnych. Hascosept Forte można zakupić w aerozolu 30 ml za cenę ok. 14 zł. Hascosept w płynie doskonale dociera do miejsca chorobotwórczego poprzez płukanie jamy ustnej oraz gardła. Posiada przyjemny, miętowy, a zarazem orzeźwiający smak. Jest dostępny w dużym, 100 ml opakowaniu, a jego cena wynosi ok. 12 zł.

Na rynku farmaceutycznym można zakupić także Hascosept Dental, który leczy afty, choroby przyzębia i paradontozę. Zawarty w składzie tego produktu aromat daje miłe uczucie odświeżenia jamy ustnej. Hascosept Dental, aerozol do jamy ustnej jest dostępny w 30 ml opakowaniu i kosztuje ok. 20 zł.

4. Hascosept – przeciwwskazania

Produktu Hascosept występującego w różnych postaciach nie należy stosować w przypadku posiadania nadwrażliwości na jego substancję czynną bądź na jakikolwiek inny, zawarty w nim składnik.

Co więcej, niektóre choroby mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania leku Hascosept. Wówczas, konieczne jest przeprowadzenie sprecyzowanych przez lekarza badań kontrolnych.

Zobacz także:

5. Hascosept – skutki uboczne

Hascosept tak jak każdy lek może powodować wystąpienie działań niepożądanych. W związku z tym, że zawarta w produkcie benzydamina wchłania się w znikomej ilości do krążenia, skutki uboczne występują bardzo rzadko, a jeżeli już wystąpią zazwyczaj bardzo szybko przemijają bądź ustępują samoistnie.

U mniej niż 10000 pacjentów, którzy stosowali Hascosept wystąpiło:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Lek. dent. Konrad Rutkowski
Hascosept – skład i właściwości, stosowanie, postać, przeciwwskazania, skutki uboczne
Hascosept – skład i właściwości, stosowanie, postać, przeciwwskazania, skutki uboczne
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza