Trwa ładowanie...

Nowoczesne systemy do kompleksowej pielęgnacji skóry atopowej, suchej i wrażliwej

Nowoczesne systemy do kompleksowej pielęgnacji skóry atopowej, suchej i wrażliwej
Nowoczesne systemy do kompleksowej pielęgnacji skóry atopowej, suchej i wrażliwej

Skóra będąca największym organem człowieka jest jednocześnie najbardziej podatna na podrażnienia i uszkodzenia. Ponadto nierzadko choroby toczące się wewnątrz organizmu dają swoje odbicie w zmianach właśnie na skórze. Przykładem takiej choroby jest atopowe zapalenie skóry. Choroba ta wywołana jest genetycznie uwarunkowaną nieprawidłową reakcją immunologiczną.

spis treści

1. Objawy atopowego zapalenia skóry

Konsekwencją zaburzeń w układzie odpornościowym jest nadprodukcja immunoglobulin klasy E skierowanych przeciwko niewielkim już ilościom antygenów. W wyniku zadziałania czynników zewnętrznych, tj. substancji drażniących (mydło), alergenów (np. roztocza) lub niektórych pokarmów (np. jajka, mleko itp.), dochodzi do zachwiania bariery ochronnej (hydrolipidowej), co sprzyja pobudzeniu odpowiedzi immunologicznej i powstaniu zmian na skórze często całego ciała. Ponieważ jest to choroba genetycznie uwarunkowana, ciężko jest leczyć jej przyczynę, dlatego dermatolodzy skupiają się na zapewnieniu pacjentom komfortu psychicznego w postaci złagodzenia objawów klinicznych choroby. W tym celu sięga się po preparaty stworzone dla skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Preparaty tego typu zwiększają nawilżenie skóry, zabezpieczając ją przed dalszym procesem wysuszania. Ponadto niwelują nadmierne złuszczanie naskórka, wpływając kojąco i łagodząco na dotkniętą zmianami chorobowymi skórę. Ich działanie przeciwświądowe, przeciwzapalne oraz przeciwhistaminowe korzystnie wpływa na licznie powstające zaczerwienienia, napięcie skóry, pieczenie i świąd. Zmniejszają także szorstkość i wygładzają naskórek.

2. Kosmetyki dla osób z atopowym zapaleniem skóry

Apteczne preparaty dla skóry atopowej to rozwiązanie dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry oraz dla osób z nadmiernie wysuszoną i wrażliwą skórą, które nie tolerują standardowych kosmetyków szeroko dostępnych w sklepach drogeryjnych. Działanie emulsji do skóry atopowej polega na prawidłowym nawilżeniu, natłuszczeniu, zapobieganiu nadmiernemu łuszczeniu się skóry oraz na minimalizacji objawów takich jak zaczerwienienie, pieczenie, świąd oraz uczucie napięcia skóry. Zawarte w preparatach tego typu olej parafinowy, czysty cholesterol, skwalen, 5% mocznik oraz alantoina czynią je niezwykle skutecznymi w walce z suchą skórą.

Dzięki specjalnie opracowanym recepturom kosmetyki dla skóry atopowej, suchej i skłonnej do podrażnień są w stanie zapewnić komfort stosowania, szybko się wchłaniają i nie pozostawiają uczucia lepkości na skórze. Ponadto, tego typu preparaty nie powinny zawierać barwników ani kompozycji zapachowych, dzięki czemu mogą być bezpiecznie stosowane.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Sposoby leczenia atopowego zapalenia skóry
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.