Trwa ładowanie...

Śliniaczki dla dzieci

Śliniaczki dla dzieci to niezbędny element garderoby każdego malucha. Śliniaczki dla dzieci zabezpieczają ubranie przed zabrudzeniem i przemoczeniem w trakcie jedzenia. Większość z nich posiada z tyłu praktyczny rzep, umożliwiający szybkie zakładanie i zdejmowanie. Jeśli śliniaczek jest wykonany z bawełny lub frotte, można go prać i wielokrotnie używać.

spis treści

1. Jak karmić niemowlaka łyżeczką?

Po 6 miesiącach od urodzenia dziecka, możesz zacząć podawać mu dodatkowe pokarmy i tym samym urozmaicać mu jego jadłospis. Niektóre mamy po upływie kilku miesięcy odchodzą od karmienia naturalnego i rozpoczynają ka rmienie dziecka mieszankami mleka modyfikowanego dwa razy dziennie oraz dodatkowo włączają inne produkty. Moment ten w przypadku każdego dziecka przypada na inny etap życia i jest uwarunkowany wieloma czynnikami – jakością i ilością pokarmu matki, stanem zdrowia matki i dziecka, koniecznością powrotu do pracy itp. Niemniej jednak, prędzej czy później, każdy maluch będzie miał możliwość zasmakowania w pożywieniu innym niż mleko matki. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak karmić niemowlaka łyżką, jak podawać mu pokarmy stałe, które trzeba pogryźć, jak dobrze się przygotować do tego momentu – warto, abyś przygotowała kilka niezbędnych przedmiotów.
Aby rozpocząć karmienie dziecka łyżeczką, musisz zaopatrzyć się w:

Zobacz film: "Dieta śródziemnomorska a serce"

  • nietłukącą się, plastikową, kolorową miseczkę i płaski talerzyk,
  • silikonowe sztućce,
  • śliniaczki dla niemowląt,
  • krzesło do karmienia dzieci.

Ważne jest, aby akcesoria do karmienia niemowlaka były barwne i łatwe do utrzymania w nieporadnej rączce, wtedy dziecko będzie chętniej z nich korzystało. Ważne jest także zabezpieczenie ubranka malucha przed zabrudzeniem.

2. Jednorazowe śliniaczki dla dzieci

Nauka samodzielnego jedzenia to normalny etap w życiu każdego malucha. Już po skończeniu roku dziecko zaczyna garnąć się do jedzenia w podobny sposób jak jego rodzice. Chce naśladować ich ruchy i zachowanie także przy stole. Nieodłącznym elementem nauki samodzielnego jedzenia musi być śliniaczek, który będzie chronił ubranko dziecka przed zabrudzeniem i przemoczeniem.

Śliniaczki jednorazowe to element ubranka dla dziecka będący doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich mam, które często wychodzą z domu ze swoim maleństwem i nie chcą za każdym razem zabierać ze sobą ogromnej ilości akcesoriów dziecięcych. Jednorazowe śliniaczki dla dzieci są wykonane ze specjalnego dwuwarstwowego materiału. Przód śliniaka wykonany jest z bibuły pokrytej kolorowymi nadrukami, tył natomiast chroni specjalna powłoka z dwustronną taśmą klejącą, zabezpieczająca przed przemoczeniem i przenikaniem resztek pokarmu. Zewnętrzna strona śliniaczka zawiera specjalną kieszonkę, w której zbierają się wszystkie odpadające kawałki jedzenia. Samoprzylepna taśma na spodzie śliniaka pozwala na optymalne umieszczenie go wokół szyi dziecka. Jednorazowe śliniaczki dla dzieci to rozwiązanie dla aktywnych mam. Ułatwiają im karmienie dziecka w różnych miejscach poza domem, jak biuro czy supermarket.

3. Śliniaczki dla dzieci z delikatnej skóry

Niedawno na rynku pojawiły się nowe śliniaczki dla dzieci wykonane z miękkiej skóry. Produkt jest praktyczny i bardzo łatwy w czyszczeniu – wystarczy przetrzeć go zwilżoną szmatką. Taki śliniaczek dla dzieci posiada z tyłu zapięcie na magnes, dzięki czemu każda mama może być pewna, że nie podrażni on delikatnej szyi dziecka. Śliniaczki są z przodu wykończone kolorową aplikacją oraz posiadają kieszonkę, w której będą mogły zbierać się resztki pokarmu.

Śliniaczki dla dzieci są dostępne na rynku w najróżniejszych kolorach i wzorach. Również rodzaj i jakość materiału, z jakiego są wykonane, powoduje, że każda mama ma możliwość dużego wyboru tej części garderoby i dopasowania jej do pozostałych elementów ubranka dla dziecka.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza