Trwa ładowanie...

Śpiączka po ugryzieniu kleszcza. 2-latek mógł umrzeć (WIDEO)

Zobacz film: "2-latek walczył o życie po ugryzieniu kleszcza"

Boisz się boreliozy? Warto wiedzieć, że kleszcze wywołują nie tylko to schorzenie. Małe pajęczaki mogą zarazić nas również wirusem wywołującym kleszczowe zapalenie mózgu.

Inną chorobą odkleszczową jest gorączka plamista Gór Skalistych. Występuje w wielu miejscach na świecie, zwłaszcza tam, gdzie panuje ciepły klimat. Dużo przypadków notuje się w Stanach Zjednoczonych, południowej Europie, Australii czy Azji Południowo-Wschodniej.

W Polsce nie mówi się dużo o tej chorobie, ale należy pamiętać, że zakażonego kleszcza możemy spotkać np. podczas wakacji w Grecji, Hiszpanii czy we Włoszech.

Główne objawy gorączki plamistej Gór Skalistych to:

Należy wiedzieć, że stan chorego może się gwałtownie pogarszać. Zakażenie może nawet skończyć się śmiercią, zwłaszcza jeśli choruje dziecko czy osoba w podeszłym wieku.

Kleszcze atakują częściej ludzi, którzy mają określoną grupę krwi. Co jeszcze je przyciąga?
Kleszcze atakują częściej ludzi, którzy mają określoną grupę krwi. Co jeszcze je przyciąga? [5 zdjęć]

Kleszcze zaczynają żerować już w marcu i są aktywne aż do października. Szczególnie uważać na nie należy...

zobacz galerię

Leczenie gorączki plamistej Gór Skalistych opiera się na podawaniu antybiotyków. Ważny jest czas - chory powinien przyjąć leki w ciągu 5 dni od pojawienia się pierwszych objawów.

2-letni Jackson zaraził się gorączką plamistą podczas spaceru. Na początku lekarze nie wiedzieli, co mu dolega.

Obejrzyj WIDEO i dowiedz się, jakie objawy miał chłopiec.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza