Trwa ładowanie...

Zastosował starożytną metodę na zaparcia. Lekarze uratowali mu życie w ostatniej chwili

Anna Krzpiet
19.05.2017 13:07
Węgorz wyciągnięty z jelit 49-letniego Liu
Węgorz wyciągnięty z jelit 49-letniego Liu (DailyMail)

Wiele słyszy się o dziwnych sposobach leczenia różnych dolegliwości. Niektóre z nich zadziwiają nawet lekarzy z długim stażem pracy. Niektórzy decydują się na niekonwencjonalne sposoby, które budzą obrzydzenie, a finalnie mogą nawet zagrażać życiu.

1. Ból brzucha i zaparcia

W jednym ze szpitali w Chinach pojawił się 49-letni mężczyzna o imieniu Liu, który skarżył się na długotrwałe i bolesne zaparcia. Po serii badań specjaliści zalecili mu pozostanie w szpitalu.

Pacjent nie zgodził się na to i postanowił leczyć się na własną rękę.

Metoda, którą zastosował jest tradycyjnym chińskim sposobem pochodzącym jeszcze z czasów starożytności. Sposób ten zaleca umieszczenie w odbycie węgorza ryżowego (błotnego), dzięki któremu podobno można pozbyć się wszystkich zatorów.

Zobacz film: "Lecznicze właściwości pijawek [Specjalista radzi]"

Koniecznie zobacz:

Mężczyzna wpuścił zatem sobie węgorza przez odbyt. Po kilku godzinach zaczął odczuwać skutki uboczne "zabiegu". Wtedy kolejny raz postanowił się zgłosić do szpitala Guangzou Dongren. Lekarze byli wstrząśnięci, po tym, gdy dowiedzieli się, na co zdecydował się pacjent.

Węgorz wyciągnięty z jelit 49-letniego Liu
Węgorz wyciągnięty z jelit 49-letniego Liu (DailyMail)

Konieczna okazała się operacja, ponieważ węgorz znajdował się jelitach, dwunastnica była pęknięta, a życie Liu było zagrożone. Szybka reakcja specjalistów uratowała życie 49-latka, któremu usunięto węgorza, który ważył 250 gramów i miał średnicę 4 cm.

Chirurg dr Zhao Zhirong
Chirurg dr Zhao Zhirong (DailyMail)

Chirurg dr Zhao Zhirong, powiedział dziennikarzom, że pacjent nie wyjaśnił przyczyny swojego bólu brzucha, kiedy został przyjęty do szpitala.

Zobacz także:

To już nie pierwsza taka sytuacja. W 2010 roku 59-letni mężczyzna zgłosił się do szpitala z krwawieniem z odbytu i silnym bólem brzucha. Po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego okazało sie, że w jego jelicie znajduje się węgorz. Wtedy "zabieg" ten miał tragiczne skutki, ponieważ mężczyzny nie udało się uratować.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.