Trwa ładowanie...

Coaching zdrowia – start ku lepszemu życiu

Czujesz, ze chciałbyś coś zmienić w swoim dotychczasowym stylu życia, ale zupełnie nie wiesz, od czego zacząć? Twoje samopoczucie pozostawia wiele do życzenia, jednak nie możesz znaleźć sposobu, żeby polepszyć swój stan zdrowia? Rozwiązaniem może okazać się tzw. coaching zdrowia. Przekonaj się, jak niewiele dzieli cię od uzyskania całkowitej harmonii ciała i umysłu!

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychoterapia par - razem czy osobno?"

spis treści

1. Czym jest coaching zdrowia?

Codziennie jesteśmy bombardowani licznymi wskazówkami odnośnie zdrowego stylu życia, odpowiednich nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej itp., jednak ostatecznie niewielu z nas potrafi je zastosować i uczynić podstawą swojego planu dnia. Coaching zdrowia ma na celu uświadomić pacjentowi wszystkie popełniane przez niego błędy, które uniemożliwiają mu uzyskanie zdrowia i tym samym dobrego samopoczucia. Dzięki niemu możemy lepiej poznać przyczyny naszych dolegliwości, określić swoje cele zdrowotne

i konsekwentnie dążyć do ich realizacji.

Dlatego z coachingu zdrowia powinny korzystać przede wszystkim osoby, które mają trudności z zapanowaniem nad swoimi emocjami, są podatne na stres lub cierpią na problemy ze snem. Coaching zdrowia to też szansa dla uzależnionych lub przewlekle chorych oraz tych wszystkich, którym trudno osiągnąć wymarzoną sylwetkę, a liczne wyrzeczenia i diety przy jednoczesnym braku widocznych efektów powodują u nich frustrację i zniechęcenie.

2. Co można zyskać?

Technika coachingu zdrowia przeznaczona jest dla osób, których obniżone samopoczucie i schorzenia nie pozwalają odczuwać pełnej satysfakcji i radości z życia rodzinnego czy zawodowego. Zdarza się bowiem, że nasz stan zdrowia często odbija się na różnych płaszczyznach życia. Jesteśmy wtedy mniej wydajni w pracy, pogorszeniu ulegają nasze relacje z otoczeniem i odczuwamy mniejszą motywację do działania.

Dzięki coachingowi zdrowia możemy pracować nad różnymi aspektami własnej psychiki i poznać źródło swoich zdrowotnych problemów, dolegliwości i często nieuświadomionych emocji, które wpływają na różne aspekty naszego życia. Technika ta pomaga pozbyć się wewnętrznych blokad, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Opracowany we współpracy z coachem indywidualny plan działania pomoże pozbyć się niechcianych nawyków oraz ukierunkuje twoje działania, abyś mógł na nowo cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.