Trwa ładowanie...

Piołun i jego właściwości (WIDEO)

Zobacz film: "Piołun i jego właściwości"

Piołun jest ziołem mającym wiele zdrowotnych zastosowań. Leczy bezsenność, anorekcję i anemię. Jest także skuteczne w przypadku braku apetytu, wzdęć, bólu brzucha, żółtaczki i niestrawności. Piołun to gatunek szeroko rozpowszechnionej na półkuli północnej rośliny z gatunku astrowatych.

Zioło to nie tylko może niszczyć komórki nowotworowe, leczy bezsenność, anoreksję i anemię, ale jest też skuteczne w przypadku braku apetytu, wzdęć, bólu brzucha, żółtaczki i niestrawności. Piołun jest używany do eliminowania robaków jelitowych, zwłaszcza owsików i nicieni.

Owsiki wywołują świąd w okolicy odbytu, zaś nicienie mogą powodować kaszel, duszność, bóle brzucha, nudności, biegunkę, krew w stolcu, utratę wagi. Według najnowszych badań, artemisynina może być skuteczna w zabijaniu komórek nowotworowych, co czyni ją potencjalną alternatywą w leczeniu kobiet chorych na raka piersi.

Ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Badania in vitro wykazały, że olejki eteryczne z piołunu mają aktywność przeciwbakteryjną. Eksperymenty opublikowane w czasopiśmie "Journal od Agricultural and Food Chemistry" wykazały, że olej z piołunu wykazuje szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego, przeciwko kilku szczepom bakteryjnym, w tym E. coli i Salmonelli.

Walczy z malarią, artemida jest wyciągiem izolowanym z rośliny Artemisia annua lub inaczej - słodkiego piołunu. Ostatnie eksperymenty wykazały, że artemidyna jest bardzo skuteczna w walce z pasożytem malarii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza