Trwa ładowanie...

Źródło wszystkich chorób w twojej psychice?

Ciało może być dla nas wskazówką odnośnie stanów psychicznych. Zdaniem kalifornijskiej terapeutki, Louise I. Hay, wszystkie dolegliwości i schorzenia mają swój początek w umyśle. Jeżeli tylko uda nam się pobyć negatywnych uczuć, emocji i pesymistycznych myśli, możemy odzyskać zdrowie i dobre samopoczucie.

spis treści

1. Choroby a stan psychiczny

Wszystkie myśli, przekonania i emocje, które towarzyszą nam na co dzień lub jakich doświadczyliśmy w przeszłości, wpływają na fizjologię naszego ciała i mają swoje odzwierciedlenie w tym, jak się czujemy. Według Louise I. Hay aż 90% wszystkich chorób może mieć swoje źródło właśnie w psychice. Często jednak trudno nam z nimi walczyć, ponieważ nie jesteśmy świadomi swoich stanów psychicznych, dlatego ważne jest wsłuchanie się w swoje ciało, aby lepiej zrozumieć wysyłane przez nie sygnały ostrzegawcze.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychoterapia par - razem czy osobno?"

Przykładowo, długotrwałe uczucie silnego gniewu wpływa negatywnie na układ krwionośny, zaburza prawidłowe ciśnienie krwi i w konsekwencji powoduje problemy z nadciśnieniem. Z kolei pozytywne uczucia i emocje mogą mieć działanie uzdrawiające organizm. Jeżeli poznasz przyczyny swoich dolegliwości tkwiące w umyśle, łatwiej ci będzie odzyskać zdrowie.

2. Bądź swoim lekarzem

Zdaniem Louise I. Hay wszelkie stany chorobowe podpowiadają nam, że niektóre sfery naszego życia wymagają zmiany. Kumulacja negatywnej energii odbija się bowiem niekorzystnie na naszej kondycji psychicznej i fizycznej. Według autorki każdy organ naszego ciała jest silnie związany z konkretnymi obszarami psychiki. Przykładowo parzyste organy, jak płuca, jądra czy jajniki, odnoszą się do sfery relacji i partnerstwa. Schorzenia w obrębie tych organów świadczą zatem o problemach z komunikacją lub seksualnością.

Louise I. Hay twierdzi, że uporczywe bóle głowy są spowodowane niskim poczuciem własnej wartości. Z kolei silny ból gardła jest wynikiem skumulowanej złości i zagubienia psychicznego. Osoby, które cierpią na choroby stref intymnych, mogą mieć z kolei problemy z akceptacją własnej seksualności. Kłopoty z sercem i nadciśnieniem to natomiast wynik nagromadzenie się różnych problemów emocjonalnych, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Kluczem do odzyskania harmonii ciała i umysłu jest więc uświadomienie sobie swoich wewnętrznych lęków i pozytywne myślenie.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

mgr Inez Mayer
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza