Trwa ładowanie...

Normabiotic Complete – skład, wskazania i przeciwwskazania

Avatar placeholder
26.04.2023 11:43
Normabiotic Complete to suplement stosowany w celu uzupełnienia mikroflory jelitowej.
Normabiotic Complete to suplement stosowany w celu uzupełnienia mikroflory jelitowej. (Adobe Stock)

Normabiotic Complete to suplement diety dla dorosłych, wskazany do stosowania w celu uzupełnienia mikroflory jelitowej oraz wsparcia prawidłowego funkcjonowania enzymów trawiennych. W jego skład wchodzi pięć szczepów bakterii probiotycznych oraz wapnia. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do kuracji?

spis treści

1. Co to jest Normabiotic Complete?

Normabiotic Complete to suplement diety przeznaczony dla dorosłych, który zawiera bakterie probiotyczne. Dzięki temu pomaga przywrócić prawidłowy skład flory jelitowej, a i ją utrzymać (probiotyki stabilizują mikrobiotę).

Warto pamiętać, że probiotyki wpływają regulująco na pasaż jelitowy, biorą udział w wytwarzaniu witamin oraz odpowiedzi immunologicznej. Ponadto ich stosowanie ogranicza namnażanie się szkodliwych mikroorganizmów, co wzmacnia korzystny efekt zdrowotny kuracji.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

To jednak nie wszystko. Dzięki zawartości wapnia preparat Normabiotic Complete zapewnia prawidłowe funkcjonowanie enzymów trawiennych. Te rozdrabniają tłuszcze i białka na mniejsze cząstki, które są łatwiejsze do wchłonięcia z przewodu pokarmowego.

2. Co zawiera Normabiotic Complete?

W składzie preparatu Normabiotic Complete znajduje się pięć wyselekcjonowanych szczepów probiotycznych bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus i Bifidobacterium, które wchodzą w skład prawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego.

Każda kapsułka Normabiotic Complete zawiera: 5 mld CFU Bifidobacterium animalis sp. lactis LAFTI B94, Bifidobacterium bifidum HA-132, Lactobacillus helveticus Rosell-52, L. rhamnosus Rosell-11, L. rhamnosus GG oraz 120 mg wapnia.

Substancje pomocnicze to skrobia ziemniaczana (substancja przeciwzbrylająca). Powłoka: hydroksymetyloceluloza, substancja przeciwzbrylająca: stearynian magnezu, substancja żelująca: guma gellan, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy. W opakowaniu znajduje się 10 kapsułek.

Jeśli chodzi o zamiennik Normabiotic Complete, to na rynku polskim dostępne są różne preparaty zawierające bifidobacterium i Lactobacillus. To na przykład:

  • Bactilac NF (kapsułki),
  • Coloflor Cesario (krople),
  • Compliflora baby (zawiesina doustna),
  • Crohnax IBS (kapsułki),
  • FFbaby (kapsułki),
  • LaciflorStrong (kapsułki),
  • Lactinova mama (kapsułki),
  • Lactoral IBD (kapsułki),
  • LactoSeven (tabletki),
  • Lactostad dla dorosłych (płyn doustny),
  • Lactostad dla dzieci od 3. roku życia (płyn doustny),
  • Linex Forte (kapsułki),
  • MAX Ultralac (kapsułki),
  • Sanprobi 4 Enteric (kapsułki), Sanprobi Active&Sport (kapsułki), Sanprobi Barrier (kapsułki), Sanprobi Stress (kapsułki),
  • S-biotic (kapsułki),
  • Synbiotex (kapsułki),
  • Tribiolac Baby (krople),
  • Triflora (kapsułki),
  • Trilac 20 (kapsułki), Trilac plus forte (krople).

3. Wskazania do stosowania Normabiotic Complete

Po probiotyki dobrze jest sięgać w czasie antybiotykoterapii oraz po niej. Inne wskazania do stosowania Normabiotic Complete to:

4. Stosowanie i dawkowanie preparatu Normabiotic Complete

Normabiotic Complete ma postać kapsułek do stosowania doustnego. Zwykle należy stosować jedną na dobę: na początku porannego posiłku, popijając szklanką wody. Zaleca się kontynuowanie terapii przez miesiąc. Można ją powtórzyć.

Bardzo ważne jest zachowanie środków ostrożności. O czym pamiętać? Przede wszystkim nie przekraczać zaleconych dawek. Po drugie przed rozpoczęciem terapii skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ niektóre choroby mogą być wskazaniem do zmiany dawkowania bądź preparatu.

Nie mniej ważne jest, by pamiętać, że suplementy diety nie mogą być traktowane jako substytut zróżnicowanej diety. Dla zachowania zdrowia bardzo ważny jest higieniczny tryb życia. Co to znaczy? Bardzo ważne jest, by przestrzegać zasad racjonalne diety.

Ta powinna być urozmaicona i dobrze zbilansowana, zasobna w warzywa i owoce, produkty z mąki pełnoziarnistej oraz kasze, a także chude mięso, nabiał i dobre tłuszcze. Nie mniej ważna jest aktywność fizyczna, unikanie stresu, pamiętanie o odpoczynku i optymalnej porcji regenerującego snu.

5. Przeciwwskazania, środki ostrożności i skutki uboczne

Nie każdy może stosować Normabiotic Complete, nawet jeśli jest to zalecane. Przeciwwskazaniem jest uczulenie na składniki preparatu. Wato pamiętać, że preparat zawiera soję oraz mleko.

Nie należy stosować Normabiotic Complete w ciąży i w czasie karmienia piersią bez zalecenia lekarza. Bardzo ważne jest, by w tych szczególnych okresach przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku, nawet pozornie bezpiecznego, dostępnego bez recepty, skonsultować się z lekarzem.

Nie ma danych dotyczących występowania zarówno interakcji preparatu z innymi lekami, jak i działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze