Trwa ładowanie...

Elektroterapia

Elektroterapia jest to jedna z dziedzin fizykoterapii, w której do leczenia wykorzystywany jest prąd elektryczny ‒ prądy stałe, prądy modulowane i impulsowe. Elektroterapia ma zastosowanie w łagodzeniu objawów schorzeń układu mięśniowo-stawowego oraz schorzeń neurologicznych. Jej działanie polega na łagodzeniu dolegliwości bólowych, poprawianiu ukrwienia danej tkanki, co przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysięków. W skład elektroterapii wchodzą różne rodzaje zabiegów o różnych zastosowaniach.

spis treści

  Do najpopularniejszych należy jonoforeza, czyli wprowadzanie do tkanek substancji leczniczych za pomocą pola elektrycznego (uzyskuje się dzięki temu działanie przeciwzapalne, znieczulające, odczulające). Często wykorzystywana jest także galwanizacja, mająca zastosowanie w leczeniu nerwobóli, chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, porażeń wiotkich, oraz elektrostymulacja mięśni, podczas której za pomocą specjalnych elektrod pobudza się porażone mięśnie do skurczu i dzięki temu wzmacnia ich siłę. Z innych technik wykorzystuje się prądy diadynamiczne i prądy interferencyjne.

  Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

  Lek. Magdalena Pikul
  Elektroterapia
  Elektroterapia
  Polecane dla Ciebie
  Komentarze
  Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
   Pomocni lekarze
   Szukaj innego lekarza