Wykonanie testu po ugryzieniu przez kleszcza

w jakim czasie od ugryzienia przez kleszcza wykonać badanie?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Badanie powinno zostać wykonane jeśli pojawią się objawy. Chodzi o rumień wędrujący, najczęściej pojawiający się kilka tygodni po ugryzieniu przez kleszcza.
Jeśli brak jest objawów, nie ma wskazań do wykonywania badań.
Jeśli jednak chce je Pan/Pani koniecznie wykonać powinno być to minimum 4-6 tygodni od ugryzienia przez kleszcza.