Czy mam jeszcze błonę dziewiczą?

Witam, Chcę się dowiedzieć jak głęboko jest błona dziewicza. W wakacje masturbowałam się podczas kąpieli w wannie. Robiłam to 16 cm świeczką, o średnicy 1,5cm. Pierwszego dnia nawet 4 cm nie chciały wejść, gdyż czułam jakąś przeszkodę, nie wiem jak ją opisać: była trochę elastyczna, ale wiedziałam, że to błona dziewicza, bałam się wcisnąć świeczkę mocniej, by jej nie przebić, ale trochę nią ruszałam, by rozciągnąć błonę itp. Przestraszyłam się i przez ok. 3 dni nie masturbowałam się. Jednak po tych 3 dniach znowu zaczęłam to robić. Ku mojemu zdziwieniu weszło wtedy do mojej pochwy ok 12 cm świeczki, byłam w szoku. Po masturbacji czułam dyskomfort, ale nie leciała mi z pochwy krew. Czy to możliwe, że przebiłam błonę dziewiczą? Jak ona jest głęboko? W błonie dziewiczej jest otwór. Czy to możliwe, że to on się rozciągnął (rozszerzył), świeczka przeszła przez niego, a moja błona dziewicza jest nienaruszona? Proszę o pomoc. Czy mam jeszcze błonę dziewiczą? Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Błona dziewicza jest cienkim fałdem błony śluzowej i znajduje się u wejścia do pochwy. W błonie dziewiczej zwykle znajduje się otwór, lecz jego średnica i kształt może być różna. U około 20% kobiet otwór w błonie jest na tyle duży, że mówimy o braku błony dziewiczej.
Naruszenie ciągłości błony może być wywołane masturbacją i nie dawać objawów w postaci bólu i krwawienia. W związku z tym bez badania ginekologicznego nie da się określić, czy doszło do przerwania błony dziewiczej.