Jak można przebić błonę dziewiczą?

Witam. Czy błonę dziewicza można przebić palcem? Chłopak wkładał mi palca, bardzo delikatnie, czułam opór cały czas, były to takie próby, cały czas było to bolesne. Po kilku godzinach zauważyłam śluz z krwią, ale to było po dłuższym czasie, minęło około 5 godzin. Następnego dnia miałam brązowe plamienia. Czy ta krew była spowodowana przez przebicie błony dziewiczej, czy może wynikała z mojego spięcia? Byłam mocno zestresowana. I czy można samemu w lusterku zobaczyć błonę dziewiczą? Probowalam zerknąć, ale po rozchyleniu warg sromowych widzę mały otwór, i jest on za mały żeby przez niego zobaczyc co jest głębiej. Czy błona jest tuż po odsłonięciu warg sromowych, ta skóra w okol tego otworu? Czy wewnątrz? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choć błona dziewicza najczęściej przebijana jest podczas pierwszego stosunku seksualnego, to można ją również przebić w inny sposób, na przykład podczas masturbacji, wkładania tamponu lub pettingu.

Skoro po wkładaniu palca do pochwy pojawiła się krew, to najprawdopodobniej doszło do pęknięcia błony dziewiczej bądź podrażnienia. Mało prawdopodobne, aby w tym przypadku krwawienie pojawiło się z powodu sytuacji stresowej.

Aby zobaczyć błonę dziewiczą należy delikatnie rozchylić wargi sromowe. Widoczny fałd błony śluzowej znajdujący się na granicy przedsionka pochwy jest właśnie błoną dziewiczą. Najczęściej jest on w kształcie półksiężyca. Można go zobaczyć również używają lusterka lub wyczuć palcami.

Temat ten został szczegółowo opisany w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/blona-dziewicza.

Podobne pytania znajdzie Pani natomiast poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/gdzie-dokladnie-znajduje-sie-blona-dziewicza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-moze-byc-blona-dziewicza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.