Masturbacja a przebicie błony dziewiczej

Witam, mam problem, ponieważ od jakiegoś czasu się masturbuję (wstyd się przyznać ale małą bilą od kręgli, taka mała zabawka). Chciałabym się zapytać, czy przez to mogę przebić błonę dziewiczą? Czy ginekolog po wizycie informuję rodzica o tym czy się jest dziewicą, czy nie i na czym polega specjalistyczne badanie jajników? Proszę o odpowiedź
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Błona dziewicza może zostać przebita przy zastosowaniu za dużych tamponów, wkładania ciał obcych do pochwy czy uprawianiu intensywnych sportów. Jeżeli wkładasz wspomnianą kulę do pochwy istnieje duże ryzyko przerwania błony.
W swoim poście nie wspominasz, ile masz lat. Jeżeli masz mniej niż 16 lat Twój rodzic, opiekun prawny musi być z Tobą w gabinecie podczas badania. Jeśli jesteś starsza, rodzic może poczekać przed gabinetem.
Lekarz nie ma obowiązku poinformowania rodzica o utracie dziewictwo, choć jeśli masz mniej niż 15 lat ma obowiązek poinformowania organy ścigania, gdyż do tego wieku współżycie jest prawnie wzbronione.
Metod diagnostyki chorób jajnika jest wiele. Niestety nie wiem, jaką dolegliwość chcesz diagnozować i co ewentualnie potwierdzić czy wykluczyć.

Pozdrawiam