Czy mogło dojść do uszkodzenia błony?

Czy mogę nazwać siebie dziewicą? Miałam jednego partnera z którym pieściłam się oralnie oraz raz wkładał mi palec do pochwy. Prawdopodobnie została uszkodzona błona dziewicza ponieważ po kilku godzinach wystąpiło krwawienie. Jednak nigdy nie doszło do pełnego stosunku, nie było penetracji penisem. Zastanawiam się czy nadal jestem dziewicą czy już nie?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w podanym przez Panią przypadku mogło dojść do przerwania błony dziewiczej, wskazuje na to opisana aktywność seksualna oraz krwawienie z pochwy.

Błona dziewicza jest delikatnym, niedużym fałdem śluzówki, który znajduje się u wejścia do pochwy. Stanowi ona naturalną ochronę organizmu kobiety przed drobnoustrojami.

Przebicie błony, nazywane defloracją, następuje najczęściej podczas pierwszego stosunku seksualnego, ale nie zawsze. Czasami dochodzi do tego podczas innych czynności seksualnych, masturbacji, ciężkiego wysiłku fizycznego czy nawet nieprawidłowej aplikacji tamponu.

W celu lepszego zrozumienia problemu zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami:

https://portal.abczdrowie.pl/blona-dziewicza

https://portal.abczdrowie.pl/przerwanie-blony-dziewiczej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.