Jak schudnąć z 4 kg bez efektu jojo?

Moja waga jest w normie, bo ważę 57 kg przy 168 cm, mam 13 lat. Dla własnego samopoczucia chciałabym schudnąć tak z 4 kg, szczególnie z ud, bo moim zdaniem są one nieproporcjonalne do reszty ciała. Jak to zrobić bez efektu jojo?
13 LAT ponad rok temu

Witam,
nie potrzebujesz diety odchudzającej. Co do modelowania ud, polecam Ci serwis www.abccwiczenia.pl.
Znajdziesz w nim materiały video z opisem jak wykonywać ćwiczenia kształtujące poszczególne partie ciała.
Zajrzyj także na:
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-posladki

Polecam Ci: bieganie, spacery, jeżdżenie na nartach, wciąganie sanek pod górkę, pływanie.

Pozdrawiam

PS
Pamiętaj, że istotna jest systematyczność treningów.
Wszystkie decyzje podejmuj z rodzicami.
W przypadku współistnienia jakichś schorzeń, rodzaj aktywności fizycznej powinnaś skonsultować z lekarzem.
Ćwiczenia powinnaś wykonywać pod nadzorem osoby dorosłej.