Trwa ładowanie...

Tenoskopia

Tenoskopia jest innowacyjną metodą umożliwiającą ocenę stanu ścięgna dzięki wprowadzeniu sondy i kamery poprzez dwa niewielkie otwory w skórze. Wprowadzenie ich do pochewki ścięgna umożliwia uwidocznienie oraz analizę ścięgna na całej jego długości. Metoda ta pozwala na zdiagnozowanie uszkodzeń ścięgien, które są podejrzewane ze względu na manifestowane objawy kliniczne, jednak nie można ich potwierdzić w toku innych badań.

Zabieg pozwala również w razie potrzeby na oczyszczenie okolicy ścięgna, pozostawiając samo ścięgno nienaruszone. Tenoskopia wymaga wykonania minimalnego nacięcia, jest małoinwazyjna, a także zmniejsza ryzyko komplikacji i znacznie przyspiesza gojenie. Jest zabiegiem szczególnie przewyższającym inne metody diagnostyczne w przypadku konieczności uwidocznienia i analizy ścięgien w obrębie kończyny dolnej.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lek. Magdalena Pikul
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza