Renta czasowa a praca w zakładzie pracy chronionej

Jesli mam 30lat i pracuje w zakladzie pracy chronionej dostaje tez rente czasowa moje pyt czy zawsze orzecznik mi przedluzy rente czy moze mi odmowic dodam ze mam schisofrenie hebefreniczna klade sie po szpitalach psych i chodze do psychiatry i dokumentacje ta daje zusowi.pytam sie bo zastanawiam sie czy splodzic dziecko z banku nasienia i samej z mama i partnerem uposledzonym wychowywac.prosze doradzcie mi

Aleksander Ropielewski

Renta czasowa, jak sama nazwa wskazuje jest przyznawana na pewien określony okres czasu, po którym następuje kolejna kwalifikacja odnośnie jej przedłużenia. Dlatego jest możliwe, że jeżeli Pani stan zdrowia się poprawi to nie uzyska Pani kolejnej renty czasowej.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

 Lek. Aleksander Ropielewski

Myślę, że to duża odpowiedzialność wychowanie dziecka, jak również duże ograniczenie Pani swobody. Bardzo odradzam. Proszę korzystać ze swobody, korzystać z przyjemności życia. Poza tym, pisze Pani, że kładzie się Pani do szpitala psychiatrycznego. Co wtedy z dzieckiem? ono potrzebuje mamy na wciąż. Bo mamy nie zastąpi nikt. Co do renty to myślę, że jeśli Pani choruje to ZUS ją Pani przyzna.
Co do dziecka jeszcze raz odradzam, to duży kłopot dla Pani. Pozdrawiaim