Polip endometrialny i wyniki badania histopatologicznego

Witam serdecznie. Mam pytanie. Leczę sie z powodu polipa endometrialnego, łyżeczkowanie nie osunęło tej zmiany, wyniki hist-pat : "w części polipowate fragmenty błony sluzowej trzonu macicy o nieregularnych rozrośniętych gruczołach, bez cech sekrecji i drobne strzępki śluzówki kanału szyjki."Mam nadżerkę i w usg kolejnym zmiana rożnie ma już 3 cm.Będę miała histeroskopię, a mam dopiero 26 lat, nie rodziłam ale mam dużą estrogenozę. Cytologia ok.Czy mam się nastawiać na usunięcie macicy??
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Usunięcie macicy w tak młodym wieku u nieródek jest absolutną ostatecznością.
Nie wykonuje się tego typu zabiegów w przypadku polipów endometrialnych, w których nie wykryto komórek raka.
Przed zabiegiem histeroskopii powinna Pani porozmawiać z lekarzem prowadzącym o rozważanych metodach leczenia.
Proszę być dobrej myśli.