Polip w wyniku badania USG

Witam dziś miałam wykonane usg dopochwowe i okazało sie że mam polipa o wym.1,13razy0.70 i co więcej jest to polip endometrialny w jamie macicy pani doktor zaproponowała zabieg .Okres mam pięć dni w tym drugi dzień to obfite krwawienie wraz ze skrzepami .Pani doktor zaproponowała żeby za pół roku zrobić ponowne badanie usg i potem ewentualny zabieg.Moje pytanie jest takie ,czy nie za długo trzeba czekać na ten zabieg i jakie mogą być inne objawy tego polipa.dziękuje za ewentualną odpowiedz.

Nie ma sensu czekać. USG jest dość trafne w rozpoznaniu polipów endometrialnych. Obfite miesiączki są właśnie z powodu polipa. Najlepszą metodą jest histeroskopia.