Analiza składu odżywki do rzęs

Dzień dobry, czy stosowanie odżywki do rzęs o składzie: "Aqua, Trifluoromethyl Dechloro Ethylprostenolamide, Euphrasia Officinalis Extract, Sodium Chloride, Alcohol Denat, Benzalkonium Chloride" jest bezpieczne dla oczu? Słyszałam, że drugi składnik to odpowiednik bimatoprostu, który jest głównym składnikiem leków na jaskrę. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi!

Witam serdecznie,
ogólnie rzecz biorąc na rynku pojawiło się ostatnimi czasy dużo różnych odżywek do rzęs, jednak nie wszystkie posiadają badania potwierdzające skuteczność czy bezpieczeństwo. Na stronie dystrybutora podanego przez Panią produktu nie znalazłam szczegółowych informacji o testach. Z drugiej strony warto też wziąć pod uwagę wrażliwość swoich oczu i skóry otaczającej.

Pozdrawiam,
ES