Brak zameldowania i pracy a wizyta u specjalisty

Mieszkam w trójmieście zmeldowany jestem w Lublinie, przez co tutaj nie mogę się ubezpieczyć z urzędu pracy nawet się zarejestrować. Nie pracuję chwilowo, przez co też nie mam ubezpieczenia. Czy to oznacza, że jestem osobą ,,niezdolną" do ubezpieczenia i mogę podlegać np. terapiom psychiatry bądź psychologa lub byle jakiego np. internisty (ogólnie lekarza) ze środków publicznch tak zwanych proszę o odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli nie jest Pan zarejestrowany jako bezrobotny oraz nie opłaca Pan składki na ubezpieczenie zdrowotne to nie ma Pan prawa do bezpłatnego korzystania z publicznej służby zdrowia.