Trwa ładowanie...

Dlaczego chorujemy na anginę latem? (WIDEO)

Zobacz film: "Dlaczego chorujemy na anginę latem?"

Angina potrafi być bardzo bolesna. Jest to zapalenie migdałków podniebiennych wywołane zazwyczaj przez paciorkowce. Choroba ta atakuje również latem. Odpowiadają za nią duże zmiany temperatury, zimne napoje, lody i klimatyzacja. O anginę nie trudno również na urlopie, gdy kąpiemy się w morzu, a nawet gdy przemokniemy w czasie burzy. Jedząc latem np. lody, wystawiamy się na spore ryzyko rozwoju anginy. Wówczas pod wpływem niskiej temperatury rozgrzane naczynia krwionośne kurczą się i zaczyna spadać nasza odporność. Wówczas bakterie mogą zaatakować naszą śluzówkę. Obejrzyj wideo.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza