Jak zgubić brzuszek?

1.Waga:49, wiek: 19 lat, płeć: kobieta, stopień aktywności: dosyć niski 2.Nie 3.Tak 4.Nie 5.Powiem ogólnie:) Jem dużo i bardzo często 6.Nie rozwinięcie pytania: Ogólnie jestem szczupła, ale mój brzuch jest bardzo duży i nieproporcjonalny, a do tego mam spore boczki, co brzydko wygląda jak nosze sukienki:(

Witam,

Widoczny brzuszek może być efektem nieprawidłowej, ciężko strawnej diety.

Z diety należało by wyeliminować: napoje alkoholowe, mocną kawę i herbatę, wody gazowane, kolorowe napoje, tłuste wędliny, serki topione, typu fromage, feta,sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, "fast-food'y", gruszki, daktyle, czereśnie, ciasta, ciasteczka.

Wypukłość brzuszka mogą potęgować przyprawy, takie jak: ocet, pieprz, curry, papryka, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca, gałka muszkatułowa, czy musztarda.

Podobny efekt wywołują warzywa kapustne, czy czosnek, cebula, nasiona roślin strączkowych.
Oleje lepiej dodawać jako element surówek, aniżeli na nich smażyć (dzięki temu będą łatwiej trawione i nie spowodują długiego zalegania w żołądku).

Korzystne może być także zmniejszenie ilości soli dodawanej do posiłków (w celu ograniczenia zatrzymywania się wody w organizmie).

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

 Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:

• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Inne propozycje ćwiczeń znajdziesz na:
www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam