Jak walczyć z zaczerwienieniem?

Mam cerę mieszaną ponieważ na policzkach jest sucha i czerwona a na nosie, brodzie i czole tłusta, nie wiem jakiego/jakich kremów mam używać żeby zaczerwienienie znikło a stan skóry się poprawił? Chciałabym się również dowiedzieć jakiego podkładu lub pudru stosować żeby nie było widać świecenia się skóry i czerwonych policzków ale jednocześnie żeby nie obciążało to mojej skóry na twarzy. Mam też problem z trądzikiem na dekolcie i plecach stosuję maść  ale efekty są mało widoczne. Czekam na odpowiedź:)
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Cera mieszana wymaga troskliwej pielęgnacji oraz odpowiedniego doboru kosmetyków.
Najlepiej stosować właśnie te które są przeznaczone do tego typu cery - nie powinny one powodować nasilenia dolegliwości.
Także kosmetyki do makijażu powinny być przeznaczone dla cery mieszanej , warto zwrócić uwagę na kosmetyki nawilżająco-matujące . Musi Pani pamiętać, że nie ma jednej sprawdzonej metody, która u wszystkich przynosi dobre efekty. Czasami trzeba kilkukrotnie zmieniać stosowane kosmetyki i preparaty zanim dany specyfik będzie trafiony.

Jeżeli do tej pory nie była Pani u dermatologa, może warto wziąć to pod uwagę. Może lekarz zmieni stosowaną maść i zaproponuje inną formę terapii.
Wart również skorzystać z pomocy wykwalifikowanej kosmetyczki, która doradzi w zakresie codziennej pielęgnacji cery.
Proszę również pamiętać, że typ cery może ulec zmianie, warto więc co pewien czas powtórzyć badanie typu cery.

Pozdrawiam.