Jak schudnąć 5-7 kg?

Waga: 74 kg, wiek: 23 lata, kobieta, wzrost:171, studentka. Aktywność fizyczna: od około miesiąca, raz dziennie pływanie: 30-40 x 25 m Nigdy nie odchudzałam się, ale przez rok czasu bałam się jeść (po incydencie z zakrztuszeniem się). Przez rok schudłam z 72 kg do 57 kg. Potem po pokonaniu lęku, zaczęłam znowu jeść, i przez ostatnie 1 i 1/2 roku przytyłam do wagi 74 kg. Nie choruje na choroby przewlekłe, chociaż od 2 lat przyjmuje antydepresanty, które powoli zaczynam wraz z konsultacją lekarską wyeliminować. Proszę bardzo o poradę, jak mogę zrzucić kilka kilogramów (5-7 kg)? Pozdrawiam, Ania

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Pani BMI prawie zawiera się w granicy normy (wynosi 25.34, przy normie 18.5-25).
W Pani przypadku znaczenie może mieć zwiększenie aktywności fizycznej.

Proszę pamiętać o systematyczności.
Na aktywność fizyczną codziennie powinna Pani przeznaczyć co najmniej 30 minut.
Najlepsze efekty dają treningi na siłowni (siłowe) w połączeniu z zajęciami aerobiku (np. fat burner - z nastawieniem na spalanie tkanki tłuszczowej).
Rozwój tkanki mięśniowej na skutek ćwiczeń siłowych powoduje przyśpieszenie przemiany materii.

Jeśli chodzi o wybór produktów, powinna Pani kupować i spożywać:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;

Z diety WYELIMINOWAĆ powinna Pani:
 cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Polecam artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-rozpocznij-z-glowa

Pozdrawiam