Analiza wyniku badania holterowskiego u młodej kobiety

Proszę o interpretację badania holterowskiego 24h: 96924 Qrs'ów;. średni rytm HR - 72; MAX - 145; MIN - 44; 21 - pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych; 11 - tachykardii. Kobieta lat 30, niedomykalność zastawki trójdzielnej I / II stopnia.

Witam! Ogólnie nie ma istotnych powodów do niepokoju - nieprawidłowe są pobudzenia przedwczesne, ale to czy są niebezpieczne i mogą prowadzić do groźnych zaburzeń rytmu serca, zależy od innych szczegółów zapisu EKG - interpretacja możliwa jest po dokładnej jego analizie. Pozdrawiam