Uczucie ściągnięcia, swędzenia i nadwrażliwość cery

Witam, Od 3 miesięcy nie mogę sobie poradzić z problemem mojej cery. Kiedyś była mieszana teraz jest chyba przesuszona ? Występuje uczucie ściągnięcia, mocno swędzi, jest bardzo wrażliwa, czerwona, po nałożeniu jakichkolwiek kosmetyków piecze, i czesto pojawiają się suche skórki.

Cera wrażliwa to dla wielu kobiet utrapienie. Często jest zaczerwieniona i podrażniona, piecze, swędzi. Delikatną skórę uwrażliwia prawie wszystko począwszy od niewłaściwej pielęgnacji po palenie papierosów, a nawet przebywanie w zadymionych pomieszczeniach. Szkodliwy dla cery wrażliwej jest chlor w wodzie basenu, sól w morzu i ostre słońce. Równie szkodliwe są niewłaściwie użyte kosmetyki - do innego rodzaju cery, wieku itp., a także klimatyzacja, stresy i niewłaściwa dieta.

Skóra wrażliwa reaguje na te bodźce natychmiast - pojawia się zaczerwienienie, uczucie pieczenia, ściągnięcia.
Cała sztuka polega na umiejętnym dobraniu kosmetyków. Warto przynajmniej raz w życiu oddać się w ręce kosmetyczki czy kosmetologa, który dobierze odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji domowej. Nie używaj peelingów ziarnistych, jeśli chcesz zastosować peeling, czy głębokie złuszczenie najlepiej zrobić to w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Naprawdę nie warto robić ,,urodowych’’ eksperymentów na tak wrażliwej skórze.