Zakładanie aparatu na zęby dziecka z diastemą

syn ma 8 lat i diasteme miedzy jedynkami chodzimy na kontrole do ortodaty ale oni nic z tym nie robia tylko mowia zeby czekac .kiedy tak naprawde mozna u dziecka zalozyc zamki lub przeciac wedzidelko miedzy jedynkami.jedynki i dwujki sa zebami stalymi a trojki sa jeszcze mleczne prosze o pomoc

Dzień dobry Pani, skoro jest Pani pod opieką ortodonty, to proszę zaufać lekarzowi , czasami na początku leczenia w okresie wymiany uzębienia mlecznego na stałe, wystarczą kontrole i obserwacja procesu wyrzynania się zębów.
Lekarz sprawdza czy jest dostatecznie dużo miejsca dla przyszłych zębów stałych, czy łuki zębowe prawidłowo sie kształtują . Rodzicom nieraz się wydaje, że najlepiej kleić zamki, ale proszę mi wierzyć najlepsza jest natura. Diastema może się samoistnie zamknąć gdy pojawią się sąsiednie zęby stałe, chyba, że u dziecka jest duży przerost wędzidelka.
Proszę spokojnie porozmawiać z lekarzem i powiedzieć mu o swoich obawach i zapytać czy zgryz u syna prawidłowo się rozwija. Pozdrawiam :)

Witam.Zamki mozna zalozyc kiedy sa zeby.Diasteme mozna zamknac naklejajac zamki na jedynki kiedy juz sa,ale moze to nie jedyny problem do rozwiazania i ortodonta chce rozwiazac sytuacje kompleksowo.Trzeba rozmawiac...