Jak zahamować rozwój tej wady?

Od kiedy pamiętam mam głośne przeskakiwanie w stawie skrobiowo-żuchwowym, najglosniej po prawej stronie. Zauważyłam, że po lewej stronie mam grubszą twarz, szukałam w interencie i znalazłam, że to najprawdopodobniej przerost miesnia zwacza. Od 8 lat gryze tylko prawo stroną bo po lewej mam 6 przeleczoną kanałowo, nie mogłam nią gryźć bo byla złe wyleczona i bolała przy nagryzaniu. Teraz już jest ponownie przeleczona i wszystko jest dobrze ale nadal nią nie gryze bo jest do odbudowy i w każdej chwili może się złamać. Niestety nie odbuduje jej przez najbliższe dwa lata, założyłam aparat i orodonta stwierdził, że mam ją odbudować dopiero po leczeniu, o przeskakiwaniu w stawie nic nie wspomniał, nie wiem czy zauważył. Czy jest możliwe, że jeśli żuje tylko prawo stroną to po lewej się zrobił przerost mięśnia, czy bedzie się to dalej pogłębialo? Wygląda to okropnie, są jakieś sposoby na zahamowanie tego?

Opisane przez Panią objawy oznaczają nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu szczęk, wadę postawy, asymetrię czaszkowo-zgryzową zwyrodnienie stawu skroniowo żuchwowego. Konieczne jest kompleksowe leczenie wszystkich zaburzeń - np chirodontycznie. Pozdrawiam