Czy mam szansę dostać odszkodowanie z ZUS?

Dzień dobry! Miałem wypadek w pracy podczas badania napisano etanol (surowica)(0,0-0,3)g/l .Ile to jest alkoholu?I czy mam szansę dostać odszkodowanie z ZUS jeżeli złożę kartę wypadkową?

Witam,
skoro miał Pan wypadek w pracy, zakład pracy powinien niezwłocznie przeprowadzić postępowanie. Zdarzenie uznaje się za wypadek przy pracy na podstawie ustalenia jego okoliczności i przyczyn, w szczególności przez: zabezpieczenie miejsca wypadku w sposób pozwalający odtworzyć jego okoliczności, dokonanie oględzin miejsca wypadku, stanu technicznego maszyn i innych urządzeń technicznych, stanu urządzeń ochronnych oraz zbadanie warunków wykonywania pracy i innych okoliczności, które mogły mieć wpływ na powstanie wypadku ( w tym brane jest pod uwagę Pana przyczynienie się do zaistniałego zdarzenia); przesłuchanie poszkodowanego, jeżeli stan jego zdrowia na to pozwala, przesłuchanie świadków wypadku, zebranie innych dowodów dotyczących wypadku, uznanych za niezbędne. Zatem w zależności od tego gdzie Pan pracuje, jaki Pan zawód wykonuje i w jakiej sytuacji doszło do zdarzenia, Pana żądanie może zostać uznane lub może Pan dostać decyzję negatywną lub kwotę odszkodowania znacznie mniejszą z uwagi na przyczynienie się do sytuacji niebezpiecznej. Nie podaje Pan szczegółów, tj. jakie to było badanie , czym przeprowadzono test na zawartość alkoholu? To był certyfikowany alkomat czy pobierano Panu krew do badania na zawartość alkoholu? wartość w przedziale 0,0 - 0,3 to dość istotna rozbieżność. Myślę, że wartość 0,0 - nie budzi Pana zastrzeżeń, prawda? wskazuje ona na brak alkoholu w Pana krwi.
Lekarze przyjmują, że organizm ludzki potrzebuje ok. 3 godzin na spalenie 20-30 gram czystego alkoholu – etanolu. Przyjmuje się na przykład, że dopuszczalna ilość alkoholu w ludzkim organizmie, żeby móc legalnie prowadzić pojazd mechaniczny, to maksymalnie 0,1 mg/l w wydychanym powietrzu, (czyli 0,2 promila we krwi). Jest to jednak wersja umowna. Trzeba pamiętać, że każda ilość alkoholu we krwi zmienia nasze postrzeganie, czas reakcji i interpretacji zdarzenia na naszą niekorzyść. Lekarze przyjmują, że 50g wódki = 20g etanolu/litr, 100ml wina = 12g etanolu/litr, 0,5l piwa = 25g etanolu/litr. Zatem zawsze warto starać się o odszkodowanie, a to czy i w jakiej wysokości zostanie ono wypłacone, zależy w dużej mierze od szczegółów, których Pan tu nie podaje.