Czy powinnam zgłosić się natychmiast do ortodonty?

Witam, od roku noszę aparat stały. Niestety zamek dolnej dwójki wbija mi się w górną jedynkę i delikatnie ukruszył mi ją. Czy powinnam zgłosić się natychmiast do ortodonty czy czekać do następnej wizyty? I co ortodonta może zrobić w tej sytuacji?

W zależności od rodzaju wady zgryzu albo tymczasowo podnosi się zgryz by uniemożliwić dalsze uszkodzenia albo dopiero pod koniec leczenia uzupełnia się ubytek kompozytem. Drugą kwestią jest sprawdzenie czy nie dotykają Panią tzw parafunkcje - np bruksizm. Często konieczna jest konsultacja z fizjoterapeutą. Pozdrawiam