Proszę o interpretację wyników badania na boreliozę

Dzień dobry, proszę o interpretację wyników na boleriozę: Borelioza IgM 4,3 AU/ml, wynik negatywny: poniżej 18, wynik wątpliwy: >=18 do < 22, wynik dodatni: >=22. Borelioza IgG 18,8 AU/ml, wynik negatywny: < 10 AU/ml, wynik wątpliwy: >=10 do< 15 AU/ml, wynik dodatni : >=15 AU/ml. Jest to wynik 51-letniej kobiety, proszę o interpretację. Czy są to złe wyniki? Czy jednak wszystko jest w normie? Jeżeli wyniki są złe to jak wygląda leczenie boleriozy? Czy chorobę można wyleczyć w 100%? Czy leczenie boleriozy jest długotrwałe? Czy choroba może być śmiertelna? Nienawidzę kleszczy, boję się choroby, ale chciałabym wiedzieć jak wygląda leczenie. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik oznaczenia przeciwciał przeciwko antygenom Borrelia burgdorferi przedstawiony powyżej, wskazuje, że nie ma aktualnie ostrej infekcji (ujemny wynik w klasie IgM), natomiast istnieje możliwość, że był kontakt z tym patogenem. Dlatego tylko istnieje możliwość, gdyż u 10% ludzi zdrowych oznacza się fałszywie dodatni wynik przeciwciał IgG.

Niestety, nie jestem w stanie zinterpretować tego wyniku odnośnie Pani, gdyż do tego potrzebowałabym informacji, tj. czy występują objawy choroby, z jakiego powodu było wykonane oznaczenie, czy jest to na przykład oznaczenie po leczeniu i inne z wywiadów. Na podstawie samego wyniku nic więcej nie da się powiedzieć.

Polecam artykuły na temat boreliozy, które może Pani znaleźć w naszym serwisie abcborelioza.pl.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.