Śladowe ilości HCV... Co teraz?

Witam. 3 lata temu wykryto wirusa typu C, HCV około 11, poniżej normy,a a jednak jest. Od 3 lat nie uleglo zmianie. Badane raz na pół roku... Antygen rnam w porządku. Co teraz trzeba zrobić? Jak to leczyć? Bo widać samo się nie naprawiło.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Zakażenie wirusem HCV zwykle przechodzi w zakażenie przewlekłe. Tylko u około 20% dochodzi do samowyleczenia, w okresie ponad pól roku od zakażenia. Ujemny wynik HCV RNA świadczy o braku obecności wirusa we krwi, nie można więc postawić u Pani jednoznacznej diagnozy. Proszę udać się do specjalistycznego ośrodka zajmującego się chorobami zakaźnymi, np. do poradni przy szpitalu chorów zakażnych w Warszawie. Doświadczeni specjaliści, przeanalizują Pani historię choroby, zapewne powtórzą badania i zalecą odpowiednie postępowanie.