Ważę 57 kg! Proszę o pomoc w dobraniu diety

Witam. Mam 13 lat , 57kg przy wzroście 157. Chodzi mi o straceniu przynajmniej 4 kg. mam trochę brzuszka którego nie lubię i bym chciała go stracić, chodzi mi o jakaś dietę albo ćwiczenia tylko bez efektu jojo! Z ud tez troszeczkę bym chciała schudnąć abym mogła wreszcie chodzić w krótkich spodenkach!.. Chodzę na szkolny klub taki gdzie ćwiczysz przez 1 godzinę na rowerku itp. ale tylko w poniedziałki.. Owszem lubię taniec i czasami tez tańczę. Proszę o szybką i skuteczną dietę tak samo jak ćwiczenia . Dziękuję.
13 LAT ponad rok temu

Witam.

W chwili obecnej Twoje BMI odpowiada linii 90 centyla, jesteś więc na "skraju" nadwagi i prawidłowej masy ciała.
Powinnaś przede wszystkim skupić się na zapobieganiu tyciu (pamiętaj, że Twoja masa wraz z wiekiem będzie wzrastała, ponieważ rośniesz również wzwyż).

Ty natomiast powinnaś unikać zwiększania "zapasów" tk. tłuszczowej.
Nie odchudzaj się na własną rękę, bez wiedzy rodziców i nadzoru dietetyka/lekarza.

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Jadaj regularnie, nie omijaj posiłków.

Śniadanie powinno być stałym elementem Twojego dnia.
Jadaj co ok. 3 h. Łączna polecana ilość posiłków to 5.

Zajrzyj na:

http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe

Nie podjadaj między posiłkami.
Unikaj przede wszystkim słodyczy, chipsów, słonych przekąsek i żywności fast-food.

Pamiętaj, aby regularnie nawadniać organizm (unikaj słodkich napojów).

Nie rezygnuj z ruchu - aktywność fizyczna świetnie modeluje sylwetkę i chroni przed nadwagą.
Przykładowe ćwiczenia, z których możesz skorzystać, znajdziesz na www.abccwiczenia.pl (wykonuj je pod okiem osoby dorosłej).

Pozdrawiam

------------------------------------------------
Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami!