Zwolnienie lekarskie ponad 30. dni a konieczność wykonania badania o zdolności do pracy

Dzień dobry, Mam takie małe pytanie. Czy jeśli jestem na zwolnieniu lekarskim ponad 30 dni. Wypadek na drodze mialem jak wracalem z pracy. To czy musze robić jakies badanie o zdolnosc do pracy...?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należy zgłosić się do lekarza medycyny pracy na badania kontrolne.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Powyżej 30 dni zwolnienia lekarskiego obowiązuje badanie u lekarza medycyny pracy dopuszczające do pracy. Na to badanie kieruje zakład pracy w którym Pan pracuje. Na badanie do lekarza medycyny pracy należy zgłosić się z zaświadczeniem o zakończonym leczeniu wydanym przez lekarza, który to leczenie prowadził, ze skierowaniem na badanie z zakładu pracy i z dowodem osobistym