Brak mowy u dwuletniego chłopca

witam, moj syn ma 2 lata i 2 miesiące. nie mowi.potrafi mowic jedynie i robic papa , na kupke i siku woła kaka. jedynie mowi po swojemu. czasem wsrod tej spiewaniny mozna zrozumiec jeden wyraz odpowiadajacy normalnemu. potrafi zrobic nie i kiwac odpowiednio głowa. pokazac jaki duzy urosnie i ile ma kłopotów. potrafi karmic mnie "na niby". martwi mnie jednak brak mowy kręcenie przedmiotami ktorych kształt to koło.na swoje imie reaguje.rozumie polecenia typu idziemy na dwor jedziemy brum lub wróc

Opisany "słownik" synka nie budzi mojego dużego niepokoju. Rozumienie, używanie gestów, naśladowanie są prawidłowe.
Dokładny wywiad i ocenę może jednak przeprowadzić logopeda - proszę się z tym specjalistą skonsultować. Psycholog z kolei może ocenić inne aspekty kontaktu i rozwoju, więc proszę wybrać, do kogo łatwiej Pani dotrzeć.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Witam. Dwuletnie dziecko powinno już wymawiać około 300 wyrazów i budować proste, dwuwyrazowe zdania. Państwa synek nie mówi wcale. Dobrze, że prawdopodobnie rozumenie mowy jest prawidłowe. Jednak opóźnienie mowy czynnej jest znaczne. Nie ma na co czekać, tylko koniecznie trzeba się skontaktować z logopedą specjalizującym się w terapii małych dzieci.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein