Czy przed zlikwidowaniem diastemy należy usunąć przerośnięte wędzidełko?

Przez brak dwójek i ich zawiązków oraz przerost wędzidełka mam dużą diastemę (5 mm). Chcę podjąć się leczenia ortodontycznego, czy przed nim powinnam usunąć wędzidełko? Mam sporo zębów mlecznych, nie są one przeszkodą do założenia aparatu? Miałam mieć zakładany aparat w wieku nastoletnim, jednak wtedy ortodonci doradzali mi poczekać kilka lat, na wypadek gdyby coś w uzębieniu miało się zmienić. I czy możliwe jest wyłącznie zmniejszenie diastemy (np. do 1-2 mm), nie całkowite zlikwidowanie jej?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Leczenie ortodontyczne u dzieci

Im wcześnie zauważy się nieprawidłowości w zgryzie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Zazwyczaj trwa wtedy ono znacznie krócej niż w przypadku późno rozpoznanej wady. Dlatego bardzo istotne są wizyty kontrolne u ortodonty. O tym, co może wpłynąć na powstanie wad zgryzu u dzieci i jak przebiega leczenie opowiada stomatolog Kamil Stefański.

Zależy to od szeregu innych czynników. Wymagana jest dokładna diagnoza i plan leczenia. Jeśli ma Pani szereg przetrwałych mleczaków i przerośnięte wędzidełko - doradzam wykonanie badania genotypu - nie tylko samej mutacji MTHFR. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty